Dolar (USD)
31.15
Euro (EUR)
33.80
Gram Altın
2033.63
BIST 100
9179.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Kahramanmaraş'ta Gazzeliler yararına kermes yapıldı

Kahramanmaraş'ta, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'ye destek olmak adına kermes düzenlendi.
Kahramanmaraş'ta Gazzeliler yararına kermes yapıldı
15 Aralık 2023 18:50:06
Kahramanmaraş'ta, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'ye destek olmak adına kermes düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ve Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı iş birliğindeki kermesten elde edilen gelir Gazze'ye gönderilecek.

Okul Müdürü Memduh Kayıklık, kermesle öğrencilerde duyarlılık oluşturmak istediklerini söyledi.

Her yıl bir merhamet projesi yaptıklarını belirten Kayıklık, "Bu sayede öğrencilerin merhametli, etrafına duyarlı ve insan haklarına duyarlı bir şekilde yetişmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın harçlıklarıyla oradaki insanların dramına karınca kararınca destek olma şuuru kazanmasını istedik." diye konuştu.

Vakıf Başkanı Seyfi Pınarbaşı da Kahramanmaraş'ın iki büyük depremi geride bıraktığını anımsatarak, Filistin meselesinde bugün bir kırılma yaşandığını işaret etti.

Vakfın Kadın Komisyonu Temsilcisi Bade Güler de Filistinliler için ellerinden ne geliyorsa destek vermeye çalıştıklarını belirtti.

Kermesin özellikle çocuklara yönelik olduğunu anlatan Güler, "Öğrencilerle daha çok sevecekleri, pasta, tatlı, börek gibi ürünler yapmaya çalıştık. Kahramanmaraşlı depremzede kadınlar olarak Filistin'deki savaş mağduru kadınlara destek olmak amacıyla çocuklara ve insanlara biraz destek olmak amaçlı onların acılarını paylaştığımızı onlara bildirmek amaçlı bu kermese destek olmak istedik." ifadelerini kullandı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

teknofest
Teknofest