Dolar (USD)
32.24
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2509.96
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Kenya'da sağlık çalışanlarının grevi devam ediyor

Kenya'da sağlık çalışanlarının, ücretlerinin artırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlattıkları grev sürüyor.
Kenya'da sağlık çalışanlarının grevi devam ediyor
17 Nisan 2024 10:23:04
Kenya'da sağlık çalışanlarının, ücretlerinin artırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlattıkları grev sürüyor.

Star sitesinin haberine göre ülkedeki valiler, doktorların illerdeki en iyi maaşı alan profesyoneller olduklarına dikkati çekerek bu iş grubunun ücretlerinin artırılması talebini reddetti.

14 Mart'tan bu yana grevde olan yüzlerce sağlık çalışanının mağduriyetlerini gidermek amacıyla İş Mahkemesince oluşturulan komitenin 47 il için karar veremeyeceğini belirten valiler, görüşmelere katılmayacaklarını bildirdi.

Valiler Konseyi Başkanı Anne Waiguru, mahkemenin ulusal düzeydeki çözüm arayışını takdir ettiklerini vurgulayarak "Ancak hem ulusal hem de il hükümetleri bağımsız ve farklı işverenler olduğu için bu çözüm, kabul edilebilir değil." dedi.

Waiguru, beş haftadır iş bırakan doktorlar hakkında işlem yapılacağını söyledi.

Ücretlerinin artırılmasını ve yaşam koşullarının iyileştirilmesini isteyen sağlık çalışanları, Kenya Pratisyen Hekimler, Eczacılar ve Diş Hekimleri Birliği (KMPDU) öncülüğünde hükümetten terfi, sağlık sigortası, staj, lisans üstü ücret ödemesi, çalışma izni ve emeklilikle ilgili taleplerle ülke çapında grev çağrısı yapmıştı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


TDV kurban