Dolar (USD)
32.89
Euro (EUR)
35.27
Gram Altın
2464.06
BIST 100
10734.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

KYK yurtları emeklilere açılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, 2023-2024 akademik yılının tamamlanmasının ardından Temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak.
KYK yurtları emeklilere açılacak!
23 May 2024 13:13:54
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, 2023-2024 akademik yılının tamamlanmasının ardından Temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'nda düzenlenen 'Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması' programında önemli açıklamalarda bulundu.

1 aylık süreyle ücretsiz tahsis edilecek

Emeklilere yönelik yeni hizmetlerin hayata geçirilmesinde birçok paydaşın katkısına değinen Işıkhan, yaz aylarında Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait uygun yurtların, 1 aylık süreyle emeklilere ücretsiz olarak tahsis edileceğini duyurdu.

Işıkhan, bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak emeklilere açma kararı aldığını belirtti.

'Seyahatsever Projesi' modeli uygulanacak

Çalışmaların başladığını belirten Işıkhan, emeklilere ücretsiz tatil projesinde geçen yıl gençler için uygulanan 'Seyahatsever Projesi' modelinin uygulanacağını açıkladı. Işıkhan, gençlerin başvurularını ALO GSB üzerinden en az bir gün öncesinden yaparak rezervasyon yaptırdıklarını ve tercih ettikleri bölgede en fazla 5 gün KYK yurtlarında konaklayabildiklerini hatırlatarak, "Emekliler de benzer şekilde konaklama başvurularını 'ALO GSB' aracılığı yapacak ve 5 gün boyunca ücretsiz istedikleri bölgedeki KYK yurdunda konaklayabilecek." dedi.

Işıkhan, gençlerin başvurularını ALO GSB aracılığıyla en az bir gün öncesinden iletişime geçerek rezervasyon yaptırdığını ve tercih ettikleri bölgedeki yurtta en fazla 5 gün konaklayabildiğini hatırlatarak,

Başvuru yapılabilecek yurtlar belirlenecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı 81 ilde KYK yurtları, 2023-2024 akademik yılın tamamlanmasından sonra temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak. Emeklilerin konaklayacağı yurtlar belirlendikten sonra başvurular açılacak.

VF kat sağ