Dolar (USD)
32.84
Euro (EUR)
35.15
Gram Altın
2499.99
BIST 100
10739.23
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Libya'da Uluslararası Sanayi ve Teknoloji Konferansı düzenlendi

Libya'nın başkenti Trablus'ta Birinci Libya Uluslararası Sanayi ve Teknoloji Konferansı düzenlendi.
Libya'da Uluslararası Sanayi ve Teknoloji Konferansı düzenlendi
20 May 2024 18:58:03
Libya'nın başkenti Trablus'ta Birinci Libya Uluslararası Sanayi ve Teknoloji Konferansı düzenlendi.

Libya Sanayi ve Maden Bakanlığının organize ettiği konferansa, çok sayıda ülkeden yetkili ve temsilci katılırken Türkiye'yi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan temsil etti.

Konferans'ta konuşan Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İnan'ın konferansa katılmasından dolayı teşekkür etti ve kendilerinden istifade edilebileceğini söyledi.

Ülkesindeki sanayi sektörünün yerelleşmesi için kamu ve özel sektörün üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Dibeybe, "Türkiye (eskiden) nasıldı ve (şimdi) ne hale geldi. Şimdi (Türkiye'de) devlet görüyor, ölçüp biçiyor, organize ediyor, destekliyor." ifadelerini kullandı.

Konferansta konuşan İnan da toplantının verimli geçmesi temennisinde bulunarak, "Ortak küresel çıkarlarımız doğrultusunda karşılıklı bilgi alışverişine imkan sağlayan bu konferansları çok önemli buluyorum." diye konuştu.

İnan, uluslararası işbirliğinin önemine değinerek, "Bilim ve teknolojinin faydalarından herkesin yararlanmasını sağlamak ve bununla ilgili riskleri etkin bir şekilde yönetmek için komşu ülkelerin ortaklıklar kurması gerektiğine inancım tam." dedi.

Bilgi ve teknolojiye erişimdeki zorlukların küresel işbirliğindeki ilerlemeyi engelleyebileceğini belirten İnan, ülkeler arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin hiçbir zaman kesilmediğine değindi.

İnan, yeni işbirliği yollarının araştırılması çağrısı yaparak, "Sanayi ve teknoloji alanındaki işbirliğinde ülkeler arasındaki ortaklıkların büyütülmesi tüm bölgenin refahını artıracağı gibi istikrarına da katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ