Dolar (USD)
32.50
Euro (EUR)
34.61
Gram Altın
2490.44
BIST 100
9530.47
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Lübnan'daki Hizbullah, İsrail'in kuzeyini katyuşa füzeleriyle hedef aldı

İsrail ordusu, Lübnan'dan yapılan atışların hava savunma sistemi tarafından önlendiğini belirtti
Lübnan'daki Hizbullah, İsrail'in kuzeyini katyuşa füzeleriyle hedef aldı
21 Şubat 2024 22:33:04
İsrail ordusu, Lübnan'dan yapılan atışların hava savunma sistemi tarafından önlendiğini belirtti

Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'in kuzeyindeki Metsuva adlı yerleşim yerini saldırılara misilleme olarak katyuşa füzeleriyle hedef aldığını açıkladı.

Hizbullah, yaptığı yazılı açıklamada, Metsuva'ya düzenlenen saldırının İsrail ordusunun Lübnan'ın güneyine ve özellikle de Mecdel Zun beldesine düzenlediği saldırılara misilleme olarak yapıldığını belirtti.

Hareketten yapılan başka bir açıklamada da İsrail'in kuzeyindeki Avivim yerleşim yerindeki İsrail askerlerinin "uygun silahlarla tam isabetle hedef alındığı" kaydedildi.

İsrail Ordu Sözcülüğü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lübnan'ın güneyinden İsrail'in kuzeyine doğru bir dizi atış gerçekleştiğini, İsrail'e ait hava savunma sistemlerinin atışları önlediğini aktardı.

Sözcülük, Lübnan'dan atılan mühimmatın tipi veya hedefine ilişkin detay vermedi.

İsrail ordusu ise yaptığı yazılı açıklamada, savaş uçaklarının Lübnan'da Hizbullah'a ait olduğunu savunduğu hedefleri vurduğunu duyurdu.

Açıklamada, Hiam bölgesinde Hizbullah'a ait altyapı ve gözlem kulesinin, Zibkin bölgesinde de İsrail'e doğru atışların yapıldığı askeri bir noktanın savaş uçaklarının hedef alındığı iletildi.

İsrail ordusuna ait bir helikopterin de Lübnan'ın güneyindeki Ramiye bölgesindeki gözlem noktasını vurduğu, topçu birliklerinin de Ayterun'u hedef aldığı paylaşıldı.

İsrail ordusunun bugün Lübnan'ın güneyine düzenlediği hava saldırısında bir anne ile 7 yaşındaki kızı öldürülmüştü.

İsrail ordusu ve Hizbullah arasında 8 Ekim 2023'ten bu yana devam eden çatışmalarda, 43 Lübnanlı sivil, 206 Hizbullah mensubu, 11 Emel mensubu, 12 Filistin İslami Cihad ve 12 Hamas mensubu, 1'i asker 2 Lübnan güvenlik görevlisi, 6 İsrailli sivil ve 11 İsrail askeri öldü.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.