Dolar (USD)
32.88
Euro (EUR)
35.31
Gram Altın
2458.07
BIST 100
10747.38
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Malezya'dan İspanya, Norveç ve İrlanda'nın Filistin'i tanıma kararına övgü

Malezya Başbakanı Enver İbrahim, Filistin'i tanıyacaklarına dair açıklama yapan İspanya, Norveç ve İrlanda'yı "insanlık ve adaletten yana" aldıkları tavırdan ötürü tebrik etti.
Malezya'dan İspanya, Norveç ve İrlanda'nın Filistin'i tanıma kararına övgü
24 May 2024 11:43:06
Malezya Başbakanı Enver İbrahim, Filistin'i tanıyacaklarına dair açıklama yapan İspanya, Norveç ve İrlanda'yı "insanlık ve adaletten yana" aldıkları tavırdan ötürü tebrik etti.

Sosyal medya platformu X hesabından paylaşımda bulunan Enver, İspanya, Norveç ve İrlanda liderlerinin aldığı kararı, "Filistin halkının kendi kaderini tayin etme hakkı, egemenliği ve onurunun tanınması" adına atılmış bir adım olarak niteledi.

Bu ülkelerin Filistin'i tanıma kararının, Orta Doğu'da adil bir barışa daha da yaklaştırdığını belirten Enver, "İrlanda, Norveç ve İspanya hükümetlerini tarihin, insanlığın ve adaletin doğru tarafında yer aldıkları için tebrik ediyorum." görüşünü paylaştı.

Enver, Filistin'i tanımayan diğer ülkelere de çağrıda bulunarak, "Bunu yapmayan diğer tüm hükümetler şunu bilsin, dünya Filistin davasına uyanıyor ve adalet arayışları inkar edilmeyecek. Tarihin akışını düzeltmek için bize katılın." ifadelerini kullandı.

İspanya, Norveç ve İrlanda, önceki gün yaptıkları açıklamada Filistin'i uluslararası hukuka ve ilgili Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarına uygun şekilde 1967 sınırlarıyla 28 Mayıs'ta tanıyacaklarını duyurmuştu.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

VF kat sağ