Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Melek Mosso özür diledi

Ödül töreninde yaptığı konuşmadan dolayı tepki çeken şarkıcı Melek Mosso, sosyal medya hesabından özür diledi.
Melek Mosso özür diledi
07 Haziran 2023 17:06:04
Ödül töreninde yaptığı konuşmadan dolayı tepki çeken şarkıcı Melek Mosso, sosyal medya hesabından özür diledi.

Ünlü şarkıcı Melek Mosso, katıldığı bir ödül töreninde kadın haklarından dem vurduğu bir konuşma yaptı. Ancak Mosso'nun, sosyal medyadaki paylaşımları ise bu sözleriyle çelişti.

Seçim hazımsızlığından dolayı kadınlar üzerinden prim yapmaya yeltenen Mosso'nun, AK Partili bir kadına sinkaflı küfürler eden kadının fotoğrafını paylaşması büyük tepki çekti.

Ödül töreninde yaptığı konuşmayla sosyal medyada büyük tepki çeken Melek Mosso, sessizliğini bozdu.

Gelen yorumlara dayanamayan şarkıcı sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Seçim dönemi yaptığı paylaşımı hatırlatılarak eleştirilen Mosso, "'Seçim kombini' diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum" dedi.

Kadın cinayetleri siyaset üstü acılardır

Şarkıcı sözlerine, "Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi... Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem" şeklinde devam etti.

'Hepinizden özür dilerim'

Tepki gösteren kullanıcıların konserinin iptal edilmesini istemesiyle ilgili de konuşan Mosso, şunları söyled:

"Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayri olmadan, bir olma.. Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 hazirandaki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak, isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim. Hepinizi seviyorum."

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban