Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter Tuzla'da konuştu

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Erzincan İliç Çöpler köyündeki altın madeninde meydana gelen heyelanın faturasını İBB Başkan adayımız Murat Kurum'a kesmek istediler. Gündem İliç'ten, altın madeninden İstanbul'a geldi. İBB'nin kampanyasına İliç'i alet ettiler, utanmazlar, edepsizler." dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter Tuzla'da konuştu
21 Şubat 2024 20:21:03
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Erzincan İliç Çöpler köyündeki altın madeninde meydana gelen heyelanın faturasını İBB Başkan adayımız Murat Kurum'a kesmek istediler. Gündem İliç'ten, altın madeninden İstanbul'a geldi. İBB'nin kampanyasına İliç'i alet ettiler, utanmazlar, edepsizler." dedi.

MHP Tuzla İlçe Başkanlığında parti teşkilatıyla bir araya gelen Yönter, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde İstanbullulara el uzattıklarını ve burada taş üstüne taş koyacaklarını kaydetti.

Son 5 yılda İstanbul'da yalandan başka bir şey yapılmadığını söyleyen Yönter, "Sadece yalan, riya, aldatma. İBB Başkanı, İstanbul'u sukutuhayale uğrattı. Şehremini, şehri emanet edeceğimiz kişi demek. Bu adam emin değil. Emin olmayan birisine biz İstanbul'da ikinci 5 yılı nasıl verebiliriz?" ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu'nun "İsrafa son verdik" sözlerini eleştiren Yönter, "İmamoğlu'nun kendisi, varlığı israf. CHP kongresine İBB kaynaklarını aktardı mı, aktarmadı mı? Delegelere para verdi mi, vermedi mi? Tuzla'da yapılacak yolları, ulaştırma hizmetlerini keserek parti içi hesaplaşmaya bu devletin kaynağını haksız yere aktardı mı?" diye sordu.

Yönter, İstanbul'da 2019'da yüzde 47 olan trafik yoğunluğunun bugün yüzde 69'a çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

"Ekrem İmamoğlu, senin yönettiğin İstanbul bu hale gelmiş. Görüyorum billboardlarda '61.5 kilometrelik metro yaptık' diye. Daha 4-5 gün önce o rakam farklıydı, birdenbire güncellediler, yeni bir uzunluk ilan ettiler. Metro yaptığı da yok. Daha geçen ayın sonunda Gayrettepe-Kağıthane hattı havalimanına bağlandı, 37.5 kilometre. Bunu yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Cumhur İttifakı, Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan."

- "İBB'nin kampanyasına İliç'i alet ettiler"

İstanbul'un trafik çilesini bitirmek istediklerini kaydeden Yönter, Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum'un bu konuda umut verdiğini, ikna edici projeler ortaya koyduğunu belirtti.

Yönter, Kurum'un seçim çalışmalarının iyi gitmesinin ardından İmamoğlu'nun maskesinin düştüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

"Gittiği pazarda birdenbire Erzincan İliç Çöpler köyündeki altın madeninde meydana gelen heyelanın faturasını İBB Başkan adayımız Murat Kurum'a kesmek istediler. Acı var ortada, milyonlarca metreküp toprak istiflendiği yerden tıpkı sel gibi vadiye kaymış, 9 canımız kalmış orada. 'ÇED raporu, kapasiteyi kim artırdı, siyanür yer altı sularına karışarak Fırat Nehri'ni kirletti, kirletecek.' bunları işittik. Gündem İliç'ten, altın madeninden İstanbul'a geldi. İBB'nin kampanyasına İliç'i alet ettiler, utanmazlar, edepsizler. Bunların hayatları, işleri güçleri istismar. 'Tam yol ileri.' diyor ya İmamoğlu, o tam yol ilerinin sonunda uçurum ve afet var. CHP'yi bekleyen afet var. Maalesef kendisiyle beraber İstanbul'u da o felakete çekmeye çalışıyorlar. Buna izin veremeyiz. Buna demokratik olarak direnmek, mücadele etmek zorundayız."

Yönter, İstanbul'un genelinde Murat Kurum'un öne geçtiğini, sokağın, İstanbul'un kalbinin ve geleceğinin Kurum ve Cumhur İttifakı dediğini söyledi.

- "Dünyanın en büyük Türk kenti hak ettiği zirveye çıkacak"

Yönter, birlik ve beraberlik içerisinde zilleti hak ettiği yere göndereceklerini, bu yerin sandığın dibi olduğunu ve bir daha oradan çıkamayacaklarını kaydetti.

Devrin, Türk devri, Cumhur İttifakı, Devlet Bahçeli, MHP ve Recep Tayyip Erdoğan devri olduğunu vurgulayan Yönter, ''Devletimizi devretmeyeceğiz, hakkımızı yedirmeyeceğiz. Biz DEM'lenmiş CHP'yle bir gelecek olmayacağına inanıyoruz. MHP olarak Tuzla ve diğer 38 ilçemizde bütün teşkilatlarımız sahada. Dava arkadaşlarımız inanmış şekilde çalışıyorlar. Biz 39 ilçemizin 39'una da talibiz, bütün belediye meclis üyeliklerine ve İstanbul'un tamamına talibiz. Dünyanın en büyük Türk kenti artık yeni dönemde hak ettiği zirveye çıkacak.'' diye konuştu.

Politika haberleri, dünya genelinde siyasi olayları, devlet yönetimiyle ilgili gelişmeleri ve hükümetin politikalarını ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, bir ülkenin iç ve dış politikasıyla ilgili önemli olayları, hükümet kararlarını, politika değişikliklerini, seçimleri, siyasi liderlerin faaliyetlerini ve uluslararası ilişkileri kapsar. Politika haberleri, toplumun politik süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak demokrasinin işleyişine katkıda bulunur. Politika haberleri, kamuoyunun bilinçlenmesine, hükümet kararlarının hesap verilebilirliğine ve toplumsal değişimlere katkıda bulunur. Bu haberler, insanların politika kararlarına etki etmelerini sağlar ve demokratik süreçlerin işleyişini destekler.

En Güncel Politika Haberleri

Bir ülkenin hükümeti tarafından alınan önemli kararlar ve politika değişiklikleri politika haberleri arasında önemli bir yere sahiptir. Vergi politikaları, sağlık hizmetleri reformları, çevre politikaları ve benzeri konular bu kategoride yer alır. Ülkelerin liderleri, politika haberlerinin merkezin konumundadır. Başkanlar, başbakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi figürlerin faaliyetleri, konuşmaları ve etkinlikleri bu haberlerin ana konularını oluşturur. Politika haberleri, yerel, ulusal ve uluslararası seçimler sırasında yoğunlaşır. Seçim sonuçları, adayların kampanyaları, seçmen davranışı ve oy sayımı süreçleri bu haber türünün önemli bir parçasıdır. Yine ülkeler arasındaki diplomatik ilişkiler, uluslararası anlaşmalar ve çatışmalar politika haberlerinin bir diğer temel bileşenidir. Bir ülkenin diğer ülkelerle olan ilişkileri, dış politika kararları ve uluslararası organizasyonlarla olan işbirliği politika haberlerinin bir parçası durumundadır. Ayrıca politika haberleri, toplumsal konuları ele alabilir. Örneğin, ırk ilişkileri, göç politikaları, çevre koruma ve cinsiyet eşitliği gibi konular politika haberlerinin bir parçasıdır.

En Çarpıcı Politika Haberleri Milat'ta!

Politika haberlerinin okuyucuya aktarılmasındaki en önemli etkenlerden biri haberin doğruluğudur. Doğru ve güncel politika haberleri için Milat Gazetesi'ni ziyaret edebilir, en sıcak ve en yeni politika haberlerine Milatgazetesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.