Dolar (USD)
32.35
Euro (EUR)
34.40
Gram Altın
2528.41
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Mısır'da, yeşil hidrojen ve yenilenebilir enerjiye 10 yılda 41 milyar dolar yatırım yapılacak

Mısır hükümeti, yeşil hidrojen üretimi ve yenilenebilir enerji yatırımları için yabancı firmalarla tutarı 41 milyar dolara ulaşan anlaşmalara imza attı.
Mısır'da, yeşil hidrojen ve yenilenebilir enerjiye 10 yılda 41 milyar dolar yatırım yapılacak
29 Şubat 2024 10:45:04
Mısır hükümeti, yeşil hidrojen üretimi ve yenilenebilir enerji yatırımları için yabancı firmalarla tutarı 41 milyar dolara ulaşan anlaşmalara imza attı.

Mısır Planlama ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, çeşitli yabancı firmalarla, Mısır Egemenlik Fonu arasında yeşil hidrojen ve yenilenebilir enerji alanında 7 mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu.

Anlaşmaya göre ülkenin Süveyş Kanalı Ekonomi Bölgesi'ne ilk aşamada 12 milyar dolarlık pilot yatırım yapılacak, sonrasında ise 29 milyar dolarlık yatırım devreye alacak. Yatırımların 10 yıl içinde yapılması öngörülüyor.

Yeşil hidrojen, sudaki hidrojenin, yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanan elektriğin kullanıldığı elektroliz yöntemiyle ayrıştırılmasıyla elde ediliyor. Bu işlemde karbondioksit ve türevleri açığa çıkmıyor.

Mısır, Aralık 2023'te de yabancı bir firmayla 3,1 milyar dolar tutarında yeşil hidrojen üretimini içeren bir projenin faaliyete geçirilmesini onaylamıştı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.