Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

MOSSAD'a ağır darbe: Çok sayıda casus yakalandı

05 Nisan 2024 11:48:45
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye'deki kişiler ve şirketler hakkında bilgi toplayan ve bu bilgileri İsrail'e ileten kişilere yönelik düzenlenen operasyon kapsamında 8 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonun detaylarını paylaştı.

MİT ve Emniyet'in ortak operasyonuyla gerçekleştirilen "Köstebek-3" operasyonunda, İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye'deki kişiler ve şirketler hakkında bilgi toplayan ve bu bilgileri İsrail'e ileten kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 8 şüpheli yakalandı.

Bu şüphelilerden 2'si tutuklandı, 6'sı hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

İsrail İstihbaratına belge ve bilgi temin etmişler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Başkanlığı ve EGM İstihbarat ve TEM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu şüphelilerin:

İsrail İstihbarat unsurları ile görüşmeler gerçekleştirdikleri,

İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derledikleri ve

İsrail İstihbarat unsurlarına topladığı bilgi ve belgeleri aktardıkları tespit edildi.

Yerlikaya, paylaşımına "Ülkemiz sınırları içinde milli birlik ve beraberliğimize karşı yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz. Takipteyiz." notunu düştü.

Yorumlar (1)

Murat
Bu olanın çpk azı bütün alanlar sürülmüştür batının istihbaratı çokmu çok sinsi çalışır erken övünmeye gerek yok devlet organize olup taramalara başlaması acil olarak gerekiyor eyer sizde bu kuvvet varsa tabi
1 ay, 1 hafta önce Yanıtla