Dolar (USD)
32.84
Euro (EUR)
35.11
Gram Altın
2449.91
BIST 100
10771.36
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Nijerya, yerinden edilen 1,2 milyon kişi için uluslararası topluma destek çağrısı yaptı

Nijerya'nın Borno Eyaleti Valisi Babagana Zulum, ülkenin kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'ın saldırıları nedeniyle yerinden edilen ve kamplarda kalan 1,2 milyon kişinin yeniden yerleştirilmesi için uluslararası topluma "destek çağrısı"nda bulundu.
Nijerya, yerinden edilen 1,2 milyon kişi için uluslararası topluma destek çağrısı yaptı
24 May 2024 20:04:04
Nijerya'nın Borno Eyaleti Valisi Babagana Zulum, ülkenin kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'ın saldırıları nedeniyle yerinden edilen ve kamplarda kalan 1,2 milyon kişinin yeniden yerleştirilmesi için uluslararası topluma "destek çağrısı"nda bulundu.

Borno Eyaleti Valisi Babagana Zulum, yaptığı açıklamada, terör saldırıları nedeniyle eyaletteki kamplarda halen 1,2 milyon kişinin bulunduğunu belirtti.

Kamplara sığınanların arasında Çad ve Nijer vatandaşlarının da bulunduğunu kaydeden Zulum, "Bu durum hala endişe verici çünkü yerinden edilmiş kişiler hükümet ve bağışçılardan gelen desteklerle yaşıyor ancak bu artık sürdürülebilir değil. Uluslararası topluma, bu kişileri yeniden yerleştirmek için bize destek olmaları çağrısında bulunuyoruz." dedi.

Zulum, Borno'daki güvenlik durumunun daha iyi olduğunu ve mültecilerin yaklaşık yüzde 80'inin evlerine döndüğünü ifade etti.

Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren Boko Haram'ın 2009'dan itibaren düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar düzenliyor.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

VF kat sağ