Dolar (USD)
32.51
Euro (EUR)
34.91
Gram Altın
2410.18
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
TRT web masthead

Osman Bey'in yeni hedefi Bursa

​EKRANLARDAKİ üçüncü sezonunda da reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden büyük ilgi gören 'Kuruluş Osman', Çarşamba 20.00'de ekrana gelecek 95'inci bölümüyle nefes kesecek.
Osman Bey'in yeni hedefi Bursa
24 May 2022 17:03:54
​EKRANLARDAKİ üçüncü sezonunda da reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden büyük ilgi gören 'Kuruluş Osman', Çarşamba 20.00'de ekrana gelecek 95'inci bölümüyle nefes kesecek.

Süleyman Karakulluk

EKRANLARDAKİ üçüncü sezonunda da reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’, Çarşamba 20.00'de ekrana gelecek 95’inci bölümüyle nefes kesecek. ‘Kuruluş Osman’da İnegöl’ü fetheden Osman Bey’in yeni hedefi Bursa’dır. Osman Bey Bursa’ya giden yolu açmak için nasıl bir yol izleyecektir?

OSMAN BEY ARTIK BİTİNYA’DA HAKİM GÜÇTÜR

İnegöl’ün fethi Anadolu ve Kostantiniyye’de büyük ses getirmiştir. Osman Bey artık Bitinya’da iyice hakim güç olmuştur. Şimdi sırada Bursa vardır. Osman Bey, Bursa’ya giden yolu açmak için nasıl bir yol izleyecektir?

OSMAN BEY’E KARŞI YENİ ŞER CEPHESİ

Osman Bey, topraklarını genişlettikçe düşmanlar da artmıştır. İnegöl’ün fethiyle iyice tedirgin olan Kostantiniyye kendi varlığını artık tehlikede görmektedir. Osman Bey’e karşı güçlü bir ordu kurmaya hazırlanan Bizans İmparatoru bir yandan da Osman Bey’e karşı yeni bir şer ittifakı kurmaya başlamıştır. Bu ittifakın en büyük parçası Moğol Komutanı Cebe olacaktır.

Cebe, Osman Bey’e karşı olan şer ittifakını güçlendirecek bir müttefik olarak uç bölgesine gelmiştir. Moğol komutanı Cebe, Osman Bey’e nasıl bir oyun kurma hazırlığındadır.

WhatsApp Image 2022-05-24 at 10.19.40_2da604584501da0deca417bba8e2629c.jpeg

BARKIN’IN YENİ HAMLESİ

Üstat Arius’un öğrencisi olan Barkın’ın, İnegöl’ün fethiyle Osman Bey’e olan düşmanlığı yeni bir boyut kazanacaktır. Sinsice büyüyen bu düşmanlıkta Barkın’ın yeni hamlesi ne olacaktır? Osman Bey’in, İnegöl’ün fethini sindiremeyen düşmanları İnegöl ahalisinin huzurunu kaçırmak için hamleler yapmaktadır. Osman Bey bu hamleleri nasıl bertaraf edecektir?

ÇOBANOĞLU ALİ BEY KAYI OBASINA GELİYOR

Osman Bey’in fütühat haberini alan Çobanoğlu beyi Ali Bey, oğlu Mustafa ve Atabey Ahmet’le beraber Osman’ın fethini kutlamak ve yanında olduklarını göstermek için Kayı Obasına gelmektedirler. Osman Bey’le, Ali Bey’in arasını açmak isteyen Barkın, Romanos ve Cebe nasıl bir oyun içinde olacaktır. Osman Bey, kendisine karşı kurulan ittifaka karşı nasıl bir önlem alacaktır?

BALA HATUN‘UN HASTALIĞI

İnegöl’ün fethine bacıyanları talimle hazırlayan Bala Hatun, yorgun düşmüştür. Kayı Obasına dönen Osman Bey, oğlu Alâeddin’den Bala Hatun’un otağda olduğu ve pek iyi görünmediği haberini almıştır. Bala Hatun hasta mıdır? Yoksa bu hastalık büyük bir müjdenin işareti midir?

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban