Dolar (USD)
27.5691
Euro (EUR)
28.8593
Gram Altın
1613.407
BIST 100
8453.38
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
VF  katılım web

Özdemir: Atatürk kalksa gelse Kılıçdaroğlu'nu deviremez

31 May 2023 08:01:34
Gazeteci Cüneyt Özdemir, yıllardır parti delegelerini Kılıçdaroğlu'nun seçtiğini ifade ederek, "Mustafa Kemal Atatürk mezarından çıksa gelse CHP'ye, ya da İsmet İnönü çıksa gelse Kılıçdaroğlu ile yarışa girseler bu delege sistemiyle Kılıçdaroğlu kazanır." diye konuştu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, CHP'de artık Kılıçdaroğlu devrenin bittiğini söyleyerek, geriye 'onurlu ve güzel bir vedanın' kaldığını belirtti. Kılıçdaroğlu'nun partiyi olağanüstü kurultaya götürmesi gerektiğini de ifade eden Özdemir, bir değişim yaşanmaması durumunda CHP'nin kaybetmeye devam edeceğini vurguladı.

Özdemir daha sonra CHP'deki delege çıkmazına ilişkin ise dikkat çeken bir vurgu yaptı.

"Kılıçdaroğlu'nu bu delege sistemiyle Atatürk ve İnönü bile yenemez"

"Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi olağanüstü kongreye taşıması gerekir, ama taşıması da yetmez. Çünkü biliyoruz ki taşıması da yetmez, biliyoruz ki şu andaki delegeleri Kılıçdaroğlu seçti yıllardır." diyen Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk veya İsmet İnönü'nün mezarından çıkıp gelseler bile bu sistemde Kılıçdaroğlu'na karşı kazanamayacaklarını ifade etti.

"Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP hikayesi artık bitmiştir, değişim mecburidir"

CHP'de yaşanan meselelerin uzun dönemde bu şekilde devam etmeyeceğini de sözlerine ekleyen Cüneyt Özdemir, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Bir sürü klik var o onunla kavga ediyor bu bununla. Benim hiçbiriyle alakam yok, hatta bu kavgaya hiç girmedik. Seçim öncesi hiçbirine ne konu ettik ne de programa aldık. Çünkü bizim hiçbir alakamız yok, CHP’yle uzaktan yakından bir temasımız yok. O yüzden bu cümleyi net olarak kurabilirim. Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP hikayesi artık bitmiştir, değişim mecburidir. Eğer bu değişim olmazsa hem CHP hem de Kemal Kılıçdaroğlu kaybeder. Kılıçdaroğlu şu andaki bu itibarlı, bütün kaybetmişliğine rağmen insanlarının kalbini ve saygısını kazanan Kılıçdaroğlu erimeye başlar CHP’de büyük oy kaybı olur. Peki en iyisi nedir, bence onurlu ve güzel bir veda.

"Lider delegeleri kendisini destekleyenlere göre seçiyor"

Böylesine iyi bir yerdeyken Kılıçdaroğlu’nun nasıl baba oğul meselesi var ya o benim oğlum dedi şey yaptı. Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi olağanüstü kongreye taşıması gerekir, ama taşıması da yetmez. Çünkü biliyoruz ki taşıması da yetmez, biliyoruz ki şu andaki delegeleri Kılıçdaroğlu seçti yıllardır. Şu anda iddialı söylüyorum, Mustafa Kemal Atatürk veya İsmet İnönü mezarından çıksa gelse CHP’ye, Kılıçdaroğlu’yla karşı karşıya yarışa girseler Kılıçdaroğlu kazanır bu delege sistemiyle. İddialı bir şey söylüyorum, çünkü neden tavuk yumurta meselesi. Lider geliyor zaman içerisinde delegelerini kendi dünya görüşüne ve kendisini destekleyenlere göre seçiyor. Sonra delegeler de toplanıp onu seçiyorlar. O yüzden şu yanılgıya düşmeyelim, ama kongreye gittik bak Kılıçdaroğlu seçildi. Ama Tuncay Özkan Kılıçdaroğlu’nu destekliyor, Özgür Özel Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Uzun dönemde bu hikaye böyle gitmez."