Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Özkan Uğur'dan üzen haber geldi

3 aydır yoğun bakımda olan Özkan Uğur'dan hayranlarını üzen haber geldi. Lenf kanseriyle mücadele eden Uğur'un entübe edildiği öğrenildi.
Özkan Uğur'dan üzen haber geldi
23 Haziran 2023 20:55:11
3 aydır yoğun bakımda olan Özkan Uğur'dan hayranlarını üzen haber geldi. Lenf kanseriyle mücadele eden Uğur'un entübe edildiği öğrenildi.

Lenf kanserini ikinci kez yendiği müjdesini veren deneyimli müzisyen Özkan Uğur, geçtiğimiz nisan ayında hastalığının tekrarladığını ve akıllı ilaç kullanmaya başladığını duyurmuştu. Ancak üzücü bir haber, ünlü sanatçıdan geldi. Uğur'un son üç aydır yoğun bakımda olduğu ortaya çıktı ve şu anda entübe durumda bulunmaktadır. İyi haber ise, Uğur'un vücudundaki kanserli hücrelerin temizlendiği, ancak böbrekleriyle ilgili bazı sorunlar yaşadığı şeklinde duyuruldu.

Özkan Uğur, Türk müzisyen, söz yazarı ve oyuncudur. 1 Ekim 1954 tarihinde İstanbul'da doğan Uğur, müzik kariyerine 1970'lerin başında adım atmıştır. Türk müziğine yaptığı katkılar ve özgün tarzıyla tanınan bir sanatçıdır.

Uğur, ilk olarak Barış Manço ve Kurtalan Ekspres'in solisti olarak müzik dünyasına adını duyurdu. Manço'nun ölümünden sonra solo kariyerine odaklanan Uğur, birçok hit şarkıya imza attı. Türk pop müziğinin sevilen isimleri arasında yer aldı ve pek çok albüm çıkardı.

Müziğin yanı sıra Uğur, televizyon ve sinema dünyasında da varlık gösterdi. Birçok dizi ve filmde rol aldı, oyunculuğuyla da beğeni topladı. Ayrıca seslendirme çalışmalarıyla da tanınan sanatçı, birçok animasyon filmine karakterlerin sesini verdi.

Özkan Uğur özgün tarzı ve müzikal yetenekleriyle ve samimi sahne performanslarıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. Kendine özgü tarzıyla Türk müziğine yeni bir soluk getirdi ve dinleyicilere unutulmaz deneyimler yaşattı. Sanat hayatı boyunca birçok ödül kazanan Uğur, Türk müziğinin saygın isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Özkan Uğur, müzik dünyasında ve sanat camiasında bıraktığı izlerle Türk kültürüne katkıda bulunmuş bir sanatçıdır. Özgün tarzı ve sıcak kişiliğiyle sevilen Uğur, Türk müziğinin önde gelen isimlerinden biri olarak unutulmaz bir miras bırakmıştır.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban