Dolar (USD)
32.64
Euro (EUR)
34.88
Gram Altın
2443.24
BIST 100
10435.03
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
TRT web masthead

Pamukoğlu Sitesi'nin inşaat mühendisi yakalandı

Gaziantep'te depremde yıkılan Pamukoğlu Sitesi'nin fenni mesulü olan inşaat mühendisi Afyonkarahisar'da gözaltına alındı.
Pamukoğlu Sitesi'nin inşaat mühendisi  yakalandı
12 Şubat 2023 13:14:26
Gaziantep'te depremde yıkılan Pamukoğlu Sitesi'nin fenni mesulü olan inşaat mühendisi Afyonkarahisar'da gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 olarak açıklanan deprem sonrasında yaşanan ölümler ve yaralanmalar ile yıkılan ve hasar gören binalara ilişkin soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bulunan Pamukoğlu Sitesi isimli adresten şu ana kadar 14 kişinin ölü olarak çıkarıldığı enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Soruşturmaya konu bina ile ilgili yapılan ilk incelemelerde beton kalitesinin çok düşük olduğu, donat işçiliğinin kullanıldığı, donat işçiliğinin de çok kötü olduğu açıklandı.

Açık tespitlere istinaden ruhsatnamesinde fenni mesul olarak bildirilen, inşaat mühendisi A .G Afyonkarahisar KOM Şube Müdürlüğü personeli tarafından yakalandı. Şüpheli A.G ekipler tarafından Gaziantep’e sevk edildi.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban