Dolar (USD)
27.1667
Euro (EUR)
28.9721
Gram Altın
1684.427
BIST 100
8036.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

PKK sempatizanları sandık müşahitlerine saldırdı

08 May 2023 08:34:09
Amsterdam'da 14 Mayıs seçimleri için oy kullanma işlemi tamamlandığı sırada, aralarında Yeşil Sol Parti müşahitlerinin, terör örgütü PKK yanlılarının ve Türk vatandaşlığı bulunmayanların yer aldığı bir grup, sandık müşahitlerine saldırdı.

Amsterdam'daki Rai Kongre Merkezi'nde sandıkların kapandığı sırada, aralarında Türk vatandaşlığı olmayan kişilerin de yer aldığı bir grup ve Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri, Cumhur İttifakı'nın müşahitlerine saldırıda bulundu.

Yerel saatle 21.00 sularında, sandıkların kapatılmasından kısa süre önce alanda toplanmaya başlayan terör örgütü PKK sempatizanları, bazı Cumhur İttifakı müşahitlerine yönelik sözlü sataşmanın ardından fiziki saldırıya geçti.

Kongre merkezinin özel güvenlik görevlileri olay yerinde asayişi sağlamakta zorlandı.

Terör örgütü PKK ve elebaşı lehine sloganlar atıldı

Olay yerine gelen çok sayıda polis, saldıran gruba cop ve köpeklerle müdahale etti ve Cumhur İttifakı müşahitlerini alanın dışına çıkardı, terör örgütü PKK sempatizanlarını ise alandaki dinlenme bölgesine götürdü. Burada, terör örgütü PKK ve elebaşı lehine sloganlar atıldı. Polis, sandıkların kapatılması, oyların ve zarfların sayılması, çuvallara doldurulması ve mühürlenmesi süreci bitene kadar alanda güvelik önlemi aldı.

Sağlık görevlileri müdahale etti

Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans gelirken saldırıya uğrayan müşahitlere sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.

Yorumlar (1)

vatan sever almanya
Ne diye konussunlar en iyisi 3 maymunu oynamak ama o maymunlar bunlardan daha karekterli
4 ay 2 hafta önce Yanıtla
Kızılay sol
Kızılay sağ