Dolar (USD)
31.11
Euro (EUR)
33.74
Gram Altın
2029.99
BIST 100
9334.13
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

​RadyoBir yayın hayatına başladı

Haber, bilgi, kültür, eğitim, müzik, eğlence başta olmak üzere farklı renk ve seslerle RadyoBir, "Türkiye'nin konuşan radyosu" sloganıyla 102.0 frekansından ve www.radyobir.com.tr adresinden yayın hayatına başladı.
​RadyoBir yayın hayatına başladı
05 Ocak 2021 10:38:06
Haber, bilgi, kültür, eğitim, müzik, eğlence başta olmak üzere farklı renk ve seslerle RadyoBir, "Türkiye'nin konuşan radyosu" sloganıyla 102.0 frekansından ve www.radyobir.com.tr adresinden yayın hayatına başladı.

Yayın hayatına başlayan RadyoBir yapacakları yayınlarla ilgili bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama:

Elvis Presley’den Sezen Aksu'ya, Joan Baez’den, İbrahim Tatlıses'e, Frank Sinatra’dan Tchaikovsky’ye..

Geniş bir yelpaze, en seçkin örnekler, RadyoBir'de.. Haberleri, müzikleri, programları; konuşan ve konuşturan RadyoBir'de..

YeniBirlik Gazetesi ve Analiz Gazetesinin ardından RadyoBir'le, her gün daha güçlü ve büyük bir aile olan grup, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Türk yayın dünyasına ilk 'merhaba'yla hızlı giren RadyoBir, yayıncılıkta bir çok ilke imza atmış bir isim olan Dr. Hakan Dikmen'in genel müdürlüğünde; büyülü dünyanın tecrübeli isimleri Caner Karaer ve Burçin Şimşek, yıllarını radyo mikrofonlarının başında geçiren aileden yayıncı Seda Köksal ve show dünyasının sevilen ismi Okan Karacan gibi pek çok renkli isim; günlük siyasi yorumlarıyla gazeteci-yazar Avni Özgürel, gazeteci-yazar Nedret Ersanel ve alanlarının en tanınmış akademisyenleri Doç. Dr. Fahri Erenel, Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, Dr. Furkan Kaya, Haydar Oruç vb. isimlerle, dolu dolu bir içerikle 102.0 frekansında yayında..

"Aynı frekanstayız" mottosuyla yayın hayatına başlayan RadyoBir'in menifesto başlığı da; "HEPİMİZ AYNI FREKANSTAYIZ.."

RadyoBir'in manifestosu: "Radyo.. Televizyon, bilgisayar, YouTube, Instagram, Twitter… Onlarca mecra..

Neredeyse hepsi son yarım asırda çıktı, yaygınlaştı.. Bir tek o mobilyasından başka pek bir şey değişmeden yerini koruyor.. Sihirli kutumuz, Alaaddin’imizin lambası o.. RadyoBir yayın dünyasına adım atarken herkesin her şeyi her zamankinden fazla konuşmak, dinlemek, tartışmak istediği bir yolda olduğumuzun farkında.. Yeni bir döneme girdik..

Kovid-19’un önümüze açtığı bu yol siyasette, ekonomide, sağlıkta, çalışma hayatında, sporda, müzikte, sanatın bütün dallarında, eğlencede, medyada kısacası hayatın bütün alanlarında önüne çıkan ne varsa savuracağa benziyor..

Bir açıdan panikletecek bir tablo bu.. Hoşumuza gitsin-gitmesin alışageldiğimiz her şeyin, insanlarla, çevreyle, eşyalarla kurduğumuz ilişkinin yıkılması.. Kısacası değişim... Kabullenmek kolay değil bunu.. Özellikle de var olanı korumak isteyen, çıkarları bunu gerektiren, değişimin kendisini kulvar dışına iteceği korkusunu yaşayanlar açısından.

Ancak bir başka açıdan bakarsanız gençliğe, yenileşmeye, ufku genişletmeye, silkinmeye kapı açmak demek bu.. Radyo Bir işte bunun için geliyor.. Değişimin, yenileşme umudunun sesi nefesi

olmak için geliyoruz.. Slogan olarak ‘Hepimiz aynı frekanstayız’ dedik.. Bunu söylerken ‘Sizinle aynı dalga boyunda titreşiyoruz’ demek istiyoruz.. Elini tele, tuşa, pedala, mandala birlikte uzatan, aynı sesi veren insanlar korosu olmak için.."

teknofest
Teknofest