Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Said Nursi'nin talebesi 14 Mayıs kararını açıkladı

Nur talebeleri Okuyucular kolunun ileri gelenlerinden Yılmaz Bayramoğlu , 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı destekleyeceklerini açıkladı.
Said Nursi'nin talebesi 14 Mayıs kararını açıkladı
09 May 2023 08:53:46
Nur talebeleri Okuyucular kolunun ileri gelenlerinden Yılmaz Bayramoğlu , 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Said Nursi Hazretleri’nin talebesi ve manevi evladı Yılmaz Bayramoğlu , 14 Mayıs 2023 seçimine ilişkin açıklamada bulundu.

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan Hoca ile yol ve dava arkadaşlığının olduğunu belirten Bayramoğlu, merhum Erbakan’ı “Erbakan Hocamla büyük bir beraberliğim olmuştu. Çok sevdiğim bir muhteremdi.” diye yad etti

Erdoğan’ın Risale-i Nur’lara desteğini hatırlattı

Bayramoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vatanımız için, milletimiz için çok büyük hizmetlerde bulundu.” dedikten sonra Said Nursi Hazretleri’nin Risale-i Nur Külliyatına destek verdiğini hatırlatarak, “Risale-i Nur’ların Diyanet’te basılmasını sağladı.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyeceklerini açıklayan Yılmaz Bayramoğlu, “Ayasofya Camisi’ni açtı. Ancak daha hizmeti bitmedi. Bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak hizmet etmesini çok arzu ediyoruz. Bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanımızı seçimlerde destekleyeceğiz. Cumhurbaşkanımızı ilk turda seçeceğiz inşallah.” dedi.

‘Desteğimiz babası gibi ferasetli olan Erbakan’a’

Cumhur İttifakı’na katılması ile birlikte yüzde 7 baraj sorununu aşan Yeniden Refah Partisi’ne İslami dernek ve vakıfların ilgisi artarak devam ediyor. Bayramoğlu ağabey de milletvekilliği seçiminde Erbakan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Yılmaz Bayramoğlu ağabey , Milletvekilliği seçimleri için kime destek vereceklerini de şöyle anlattı:

Milletvekilliği seçimlerinde rahmetli babası gibi ferasetli davranan, Cumhurbaşkanımızın önünü açan, sayın Fatih Erbakan’ı destekliyorum. İnşallah Fatih Erbakan beyefendi Meclis’e girecek, büyük hizmetlerde bulunacak.

Yılmaz Bayramoğlu ağabey, sözlerini şu temenni ile tamamladı: Bu seçimlerde inşallah her evden hem Tayyip Erdoğan’a hem de Fatih Erbakan’a bir oy çıkacağını ümit ve arzu ediyorum.

Yılmaz Bayramoğlu’nun Risale-i Nur Külliyatı’na Hizmeti

Yılmaz Bayramoğlu, babası Hıfzı Bayram Efendi tarafından Afyon’a gönderilerek henüz 8 yaşında iken Said Nursi Hazretleri ile tanışmış ve manevi evladı olmuş, basım yasağı olduğu yıllarda Nurların el yazısı ile neşrini yapmış, Said Nursi'nin tebriğine mazhar olmuş, yazdığı mektuptaki rüyası çıkınca ‘Masum Yılmaz’ ismi ile Nur Mektuplarında bahse konu olmuş, Hazretleri tarafından ilim tahsil etmek üzere üniversite sonuna kadar okutulmuştur.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban