Dolar (USD)
32.56
Euro (EUR)
34.94
Gram Altın
2443.06
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Haluk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

Haluk Bayraktar, kendilerini siyasallaşmakla suçlayan Kılıçdaroğlu'na sosyal medya üzerinden cevap verdi.
Haluk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu'na cevap
28 Nisan 2023 18:45:05
Haluk Bayraktar, kendilerini siyasallaşmakla suçlayan Kılıçdaroğlu'na sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından, "Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Bey. Siz ailece bizim için çok değerlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz. İstikbalde başarılı bütün Türk girişimcilerimize yer var. Uzay hepinize yetecek kadar geniş." açıklamasını yaptı.

Haluk Bayraktar, CHP'li bazı milletvekillerinin SİHA'ları “katil” olmakla suçladıkları dönemi hatırlatarak şu açıklamayı yaptı;

Kemal Bey, sizin gözünüzde hakikaten bir değerimiz olsaydı milletvekilleriniz, belediye başkanlarınız ve bazı ittifak ortaklarınız halkımıza yönelik teröre son veren yerli ve millî SİHA'larımızı “katil” olmakla suçladıkları zaman onlara karşı çıkar ve bu iddianın hiçbir şekilde gerçek olmadığı yolunda tek bir söz ederdiniz.

Ama, etmediniz!

Üstelik şimdi tek kelime ile olsun siyasete değinmediğimiz halde ülkemiz ile gençlerimizin geleceği hakkındaki endişelerimizi dile getirdiğimizde “siyasallaştığımızı” iddia ediyorsunuz.

Biz, milyonlarca gencimizin parlak bir geleceğe sahip olması için mücadele ile meşgulüz ama asıl siyaseti siz, bizim ve üstelik milyonlarca gencin akın ettiği #TEKNOFEST'in açılış gününde festival alanı üzerinden yapıyorsunuz.

Bizim bir tek “siyasetimiz” var Kemal Bey; “Milli Teknoloji Hamlesi” ile buna bağlı olarak “Tam Bağımsız Türkiye”. Bu çabalarımız sebebiyle şimdiye kadar teröristlerden, PKK’dan ve bu çevrelerin siyasi uzantılarından destek mesajları değil hep tehdit mesajları aldık ve hâlâ alıyoruz.

Türk firmalarının ve Türk gençlerinin birçok alanda artık dünyanın en iyisini yaptıklarını hatırlayın ve teknolojiyi geliştirecek firmaları çok uzaklarda aramayın Kemal Bey! Onları görebilmeniz için çevrenize biraz yakından ve dikkatli şekilde bakmanız kâfidir!

Unutmayın; TEKNOFEST, bu milletin vicdanıdır.

Hedeflerimizi şimdiye kadar hiç durmadan savunduk ve bundan böyle de hem savunmaya, hem de bu yolda mücadeleye devam edeceğiz...

Tarihimiz bu ülkenin ve halkın hem vicdanı hem de menfaati ile inatlaşmış örnekler ile dolu ve şimdi bu kişilerin hiçbirinin adı hatırlanmıyor...

Ama, Vecihi Hürkuş ile Nuri Demirağ hâlâ gönüllerde...

SİHA'lardan rahatsız olmuştu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüne ağır darbeler indiren Silahlı İnsansız Hava Araçları'ndan (SİHA) rahatsız olduğunu söyledi. Terörle mücadele edileceğini, ancak bunun hukuk kuralları içinde, insanların yaşam hakkını gözetecek şekilde olması gerektiğini belirten Tanrıkulu, "Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları var" dedi.

VF kat sağ