Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
34.92
Gram Altın
2504.38
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Sınırda bayram yoğunluğu: 127 bin yolcu çıkış yaptı

Edirne'deki sınır kapılarından yurt dışına çıkışlar, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 3 kat arttı. Tatilin başladığı günden itibaren 127 bin yolcunun yurt dışına çıkışı gerçekleşti.
Sınırda bayram yoğunluğu: 127 bin yolcu çıkış yaptı
10 Nisan 2024 11:20:19
Edirne'deki sınır kapılarından yurt dışına çıkışlar, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 3 kat arttı. Tatilin başladığı günden itibaren 127 bin yolcunun yurt dışına çıkışı gerçekleşti.

Ramazan Bayramı sebebiyle hafta sonundan itibaren yollarda yoğun bir trafik yaşandı.

Tatil için yollara çıkan vatandaşlar, sınır kapılarında da büyük bir yoğunluk oluşturdu.

Edirne Valisi Yunus Sezer, bayram namazının ardından yaptığı açıklamada, sınır kapılarındaki yoğunluğa dikkat çekti.

Yurt dışına çıkışlarda yoğunluk oluştuğunu belirtti ve vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için güvenlik birimleri ve sağlık personelinin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Vali Sezer, "Malumunuz bayram tatili biraz uzun olunca bu dönemde de trafik yoğunluğu oldukça fazla oldu. Özellikle sınır şehri olmamız hasebiyle yurt dışına çıkışlarda yoğunluk oluştu." dedi.

Vali Sezer, tatilin başlangıcından itibaren sınır kapılarında normal günlere göre yaklaşık yüzde 125 oranında yolcu ve yüzde 90 araç çıkışında artış olduğunu belirtti. Sezer, "Özellikle Ramazan Bayramı tatili başlangıcından itibaren 127 bin yolcu çıkışı gerçekleşti sınırlarımızdan. Bu normal günlere göre 3 kat oranında bir artış. Yine araç çıkışında da 30 bin araç çıkışı var. Bu da yine yaklaşık 3 kata yakın normal günlere göre bir araç trafiği söz konusu. Polisimiz, jandarmamız, güvenlik birimlerimiz, sahil güvenliğimiz hepsi şu anda bayram tedbirleri nedeniyle görevleri başında bulunmaktalar." şeklinde konuştu.

Vali Sezer, bin 780 personel ve 240 araçtan oluşan ekibin bayram tedbirleri kapsamında il genelinde güvenlik ve trafik tedbirleri aldığını söyledi.

Vali Sezer, "Trafik kazalarında geçen yıla göre yüzde 50 oranında azalma olduğunu" vurgulayan Sezer, "Vatandaşlarımızdan istirhamımız bayramı bayram gibi geçirelim. Trafik kurallarına uyalım ve kaza gibi bizi üzücü olaylarla karşı karşıya gelmeyelim. Bunun için de bayram sonuna kadar yine almış olduğumuz trafik tedbirleri yoğun bir şekilde devam edecek. Yine 1500 sağlık personelimiz vatandaşlarımıza il genelinde bayram boyunca hizmet vermeye devam edecekler." ifadelerini kullandı.

Sezer, tüm vatandaşların bayramını kutladı.

TDV kurban