Dolar (USD)
32.40
Euro (EUR)
34.49
Gram Altın
2449.65
BIST 100
9749.45
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile bir araya geldi.
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü
26 Şubat 2024 18:29:04
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile bir araya geldi.

Egemenlik Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Burhan, Libya’nın başkenti Trablus’ta, Başbakan Dibeybe ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

İkili ilişkilerin ve ortak işbirliğinin güçlendirilmesinin ele alındığı toplantıda, Burhan, Sudan’daki iç savaş ve son gelişmeler hakkında Dibeybe’ye bilgi verdi.

Burhan, 2023 Nisan ortasından bu yana ordu ile çatışan "Hızlı Destek Kuvvetleri’nin (HDK) ihlallerine rağmen Sudan hükümetinin, halkın acılarını dindirmek için Cidde müzakerelerinde HDK ile masaya oturduğunu ancak HDK’nin anlaşmalara uymayıp masum vatandaşları hedef alan savaşına devam ettiğini" ileri sürdü.

Burhan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi’nin bölgesel ve uluslararası platformlarda Sudan'ın birliğini, ulusal güvenliğini ve istikrarını destekleyen ve dış müdahaleyi reddeden tutumunu takdir ettiklerini ifade etti.

Libya Başbakanı Dibeybe de Sudan'da barışın sağlanması, güvenlik ve istikrarın tesisi, krizin çözülmesi konularındaki istekliliğini vurguladı.

Burhan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi ile de "bölgede ve Sudan'da barış ve istikrarın sağlanmasını" görüşmüştü.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.