Dolar (USD)
31.09
Euro (EUR)
33.73
Gram Altın
2025.66
BIST 100
9360.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

THY Genel Müdür Yardımcısı, "Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su" listesine girdi

Türk Hava Yolları (THY) Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, geleneksel hale gelen "Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su (Finans Direktörü)" araştırmasında bir kez daha listeye girdi.
THY Genel Müdür Yardımcısı, "Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su" listesine girdi
08 Aralık 2023 20:30:06
Türk Hava Yolları (THY) Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, geleneksel hale gelen "Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su (Finans Direktörü)" araştırmasında bir kez daha listeye girdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Şeker, ödülünü Çırağan Sarayı'nda düzenlenen törenle aldı.

Ödüllerin belirlenmesinde Fortune listesinde yer alan şirketler ve bu şirketlerin ciro gücü, karlılık oranları, büyüme hızı ve çalışan sayılarına dikkat edilirken, listeye giren şirketlerde görev yapan CFO'ların kariyer süreçleri, sektörde ortaya koydukları farklılıklar ve finansal çalışmalarında hayata geçirdikleri işler titizlikle inceleniyor.

Araştırma sonucuna göre, finansal başarıları en etkin 50 kişi etkinlikte bir araya geldi. Liderler konuşmalarında, zorlu dönemlerde başarılı şekilde şirketlerini nasıl yönlendirdiklerini ve karlılığa önemli ölçüde nasıl etkileri olduğunu anlattı.

Geçen yıl da listede yer alan Murat Şeker, ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Biz çok güçlü ve büyük bir aileyiz, çok önemli başarıları tüm ekibimizle birlikte elde ettik. Güçlü performansımızı sürdürülebilir kılmak için yine hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu ödülü tüm Türk Hava Yolları çalışanları adına aldım. Büyüyen ve gelişen ülkemizin dünya ekonomisinden aldığı payı, markamızın gücüyle artırmaya devam edeceğinden eminim." ifadelerini kullandı.

- Doç. Dr. Murat Şeker kimdir?

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2000 yılında mezun olan Şeker, 2002'de Sabancı Üniversitesinde ekonomi üzerine yüksek lisans, 2008'de ABD'deki Minnesota Üniversitesinde ekonomi alanında doktora derecesini aldı.

Şeker, 2008-2013 yıllarında ABD'de Dünya Bankasının Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında ekonomist olarak görev yaptı. 2013-2016'da Ziraat Bankasında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı olarak görev alan Şeker, bankanın tüm uluslararası finansman faaliyetleri ile finansal kuruluşlar ve yatırımcılarla ilişkilerini yönetti.

Temmuz 2016'da THY Genel Müdür (Mali) Yardımcılığına atanan Şeker, şirketin finans, hazine, muhasebe, satın alma ve yatırımcı ilişkileri faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu bulunuyor.

Şeker, Mart 2021'de THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi üyeliğine getirildi.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

teknofest
Teknofest