Dolar (USD)
32.19
Euro (EUR)
34.95
Gram Altın
2509.95
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

TİKA'dan ramazan programı kapsamında Sri Lanka'da gıda yardımı ve Bangladeş'te oyun parkı

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurumun ramazan programları kapsamında yaptığı yardımlar Güney Asya ülkeleri Sri Lanka ve Bangladeş'te sürdürüldü.
TİKA'dan ramazan programı kapsamında Sri Lanka'da gıda yardımı ve Bangladeş'te oyun parkı
05 Nisan 2024 23:12:03
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurumun ramazan programları kapsamında yaptığı yardımlar Güney Asya ülkeleri Sri Lanka ve Bangladeş'te sürdürüldü.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan programı kapsamında, Sri Lanka'da 750 aileye gıda kolisi dağıttı, Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki mülteci kampında bir oyun parkını yenileyerek kullanıma açtı.

- Sri Lanka'nın çeşitli bölgelerinde gıda yardımı yapıldı

TİKA, Sri Lanka'nın Pelanda, Kandapola, Santhipura, Silmiyapura, Potuvil, Mannar, Gothatuva gibi bölgelerinde ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek gıda kolisi dağıttı.

Pirinç, un, hurma, mercimek, şeker ve yağ gibi temel gıda malzemelerinden oluşan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi 750 aileye ulaştırıldı.

Başkent Kolombo'daki dağıtım programına, Türkiye'nin Kolombo Büyükelçisi Rakibe Demet Şekercioğlu ve Büyükelçilik personeli katıldı.

- Arakanlı çocuklara bayram hediyesi

Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde bulunan sığınmacı kampında 7 Ocak'ta meydana gelen yangında kullanılamaz hale gelen oyun parkı yenilendi.

Park, Ramazan Bayramı'ndan önce düzenlenen resmi açılış töreniyle çocukların kullanımına açıldı.

Açılış töreninde konuşan kamp sorumlusu Ahsan Habib, "Türkiye her alanda Bangladeş hükümetinin yanında olduğu gibi Arakanlı sığınmacıları da unutmuyor, krizin yönetilmesine TİKA gibi kurumlarıyla katkı sağlıyor. Bu güzel hediyeyi çocuklarımız asla unutmayacak." ifadelerini kullandı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

TDV kurban