Advertisement Advertisement

TOGG'dan merakla beklenen açıklama geldi!

27 Aralık 2020 12:02:49

Türkiye'nin heyecanla beklediği, yerli ve milli otomobil TOGG'dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Türkiye'nin Otomobili TOGG'un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda "27 Aralık saat 11:00'i bekleyin" ifadeleri kullanılmıştı. Milyonları meraklandıran mesajın ardından beklenen açıklama geldi.

Türkiye'nin Otomobili TOGG'un resmi Twitter hesabından büyük merak uyandıran bir paylaşım geldi. ''Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait. Doğuştan Elektrikli TOGG ile tanıştığınız, Yeni Lige Yolculuk Buluşması üzerinden tam bir yıl geçti.'' ifadelerine yer verildi.

27 ARALIK SAAT 11:00'İ BEKLEYİN

Türkiye'nin Otomobili TOGG'un resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Doğuştan Elektrikli TOGG ile geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz  Yeni Lige Yolculuk Buluşması'nda sizi tanıştırmıştık. Yeni Ligde 1Yıl neler mi yaptık? 27 Aralık saat 11:00’i bekleyin.'' ifadeler yer almıştı.

2022'DE BANTTAN İNECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2023 hedefleri içinde stratejik öneme sahip projelerden biri olarak değerlendirilen Türkiye’nin Otomobili'nin, hedeflenen teknolojik dönüşümün öncülerinden biri olması bekleniyor.

Gerekli altyapıların tamamlanmasının ardından ilk araçların 2022'nin son çeyreğinde seri üretim bandından inmesi planlanıyor. Yola çıktığında yüzde 51 olması beklenen araçların yerlilik oranının 2026 yılında yüzde 68 seviyelerine ulaşması hedefleniyor.