Dolar (USD)
32.23
Euro (EUR)
34.95
Gram Altın
2508.98
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Tunus'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

Türkiye'nin Tunus Büyükelçiliği himayelerinde Uluslararası Tunus Maarif Okulları, Tunus Yunus Emre Enstitüsü ve THY işbirliğiyle düzenlenen etkinlikle "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kutlandı.
Tunus'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı
22 Nisan 2024 16:44:05
Türkiye'nin Tunus Büyükelçiliği himayelerinde Uluslararası Tunus Maarif Okulları, Tunus Yunus Emre Enstitüsü ve THY işbirliğiyle düzenlenen etkinlikle "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kutlandı.

Türkiye'nin Tunus Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe, açılış konuşmasını yapan Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan ile Tunus'taki Türk kurumların temsilcileri, Tunus'ta yaşayan Türkler ve Tunus Maarif Vakfı Okullarında eğitim alan öğrencilerin velileri katıldı.

Büyükelçi Demircan, temsili olarak makamını Efe Mersin'e devrederken, Baş Müsteşar Belgin Ergüneş'in makamına Nermin Nedret Turan, Askeri Ataşe Albay Aydın Bayar'ın makamına Abdullah Taha Yurduseven, Kültür ve Turizm Ataşesi Yunus Düzcü'nün makamına Kerem Ersoy, Ticaret Ataşesi Emre Semiz'in makamına da Ahmet Düzcü geçti.

Türkiye Maarif Okullarında okuyan öğrencilerin Türkiye Büyükelçiliğindeki makamları temsili olarak devralmasının ardından, 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle temsili Büyükelçi Efe Mersin başkanlığında yapılan toplantıda Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği çocuk bayramının barış getirmesi dileği vurgulandı.

Etkinliğe ilişkin AA muhabirine konuşan Büyükelçi Demircan, "23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çok önem verdiğimiz bayramlardan birisi. Çünkü Türkiye'ye Cumhuriyetin gelmesini kutluyoruz. Ülkemizde büyük bir değişimin yaşandığı 23 Nisan 1920'de Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olan TBMM açıldı. Demokrasi ile beraber Türkiye'de halk sandık yoluyla yöneticileri seçmek suretiyle yönetime katılım sağladı. Aynı gün Çocuk Bayramını kutlamamızın sebebi ise çocuklarımızın bizim geleceğimiz olmasıdır. Çocuklarımız geleceğimizi şekillendirmek için yönetici olarak geleceğimizde görev alacak." ifadelerini kullandı.

Çocuklarla ilgilenmenin ve onların ufuklarını açmak için çalışmanın önemine vurgu yapan Demircan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Geleceğimizin yöneticileri çocuklara, Türkiye'de her yıl 23 Nisan'da olduğu gibi burada da onlara makamımızı temsilen devrettik. Bu tür etkinlikler Tunus'ta Türkiye'nin tanınmasının ve iki ülke arasındaki kültürel işbirliğinin de önünü açıyor. Aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu bayramda, ülkemizde yapılan kutlamalarda tüm dünya ülkelerinden gelen çocuklar başkent Ankara'da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliklerine katılıyor."

Çocuklara yönelik palyaço ve kukla gösterilerinin yapıldığı etkinlikte, misafirlere Türk mutfağından lezzetler ikram edildi.

Gündem Haberleri

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.


TDV kurban