Dolar (USD)
32.33
Euro (EUR)
34.43
Gram Altın
2436.49
BIST 100
9814.19
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Tunus'ta Filistin'e destek gösterisinde ABD'ye protesto

Tunus'ta düzenlenen Filistin'e destek gösterisinde, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) İsrail'in Gazze'de soykırımı durdurma kararını veto etmesi protesto edildi.
Tunus'ta Filistin'e destek gösterisinde ABD'ye protesto
21 Şubat 2024 19:31:05
Tunus'ta düzenlenen Filistin'e destek gösterisinde, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) İsrail'in Gazze'de soykırımı durdurma kararını veto etmesi protesto edildi.

Tunus Normalleşme ile Yüzleşme Ağının çağrısı üzerine başkent Tunus’un merkezinde yer alan Habib Burgiba Caddesinde düzenlenen eyleme yüzlerce gösterici katıldı.

Filistin ve Tunus bayraklarının açıldığı gösteride, “Fransa ve ABD, Gazze’ye saldırıların ortağı”, “Şan ve şeref Kassam’a, utanç ve ayıp Arap yöneticiler”, “Gazze, gururumuzun simgesi” sloganları atıldı.

Gösteride konuşan Tunus Hoşgörü Birliği Başkanı Sehaddin el-Masriy, “Filistin halkına, Arap ve İslam toplumuna saldırıları yapan ABD’dir. Tüm insanlık ABD’nin bu saldırılarına şahitlik etti. 15 ülkeden 13’ü soykırımı durdurma kararına evet oyu vermesine rağmen ABD bu kararı veto etti.” ifadelerini kullandı.

Salı günü Cezayir'in sunduğu, Gazze'de insani nedenlerden dolayı "derhal" ateşkes çağrısında bulunan karar taslağı 15 üyeden 13'ünün desteğini alırken, İngiltere çekimser oy kullanmış ABD ise kararı veto etmişti.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.