Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Türk ve Iraklı iş insanları Erbil'de iş forumunda buluşacak

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, İzmir'de Torbalı Ticaret Odasını ziyaret etti.
Türk ve Iraklı iş insanları Erbil'de iş forumunda buluşacak
07 Haziran 2024 10:31:06
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, İzmir'de Torbalı Ticaret Odasını ziyaret etti.

Torbalı Ticaret Odasından (TTO) yapılan açıklamaya göre, Maruf, Türkiye'nin Orta Doğu ticaretinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Erbil Ticaret Odası'nın da katkılarıyla Iraklı iş adamlarını Türk iş adamları ile bir araya getirmeleri gerektiğini kaydetti.

Bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını aktaran Maruf, "Türkiye ile Irak arasında kurulacak ticari ilişkiler, her iki ülkenin ekonomik kalkınmasına büyük katkılar sağlayacaktır. Bu bağlamda, ortak iş forumları ve ticaret fuarları düzenlemek, iki ülke iş dünyasının birbirini daha yakından tanımasını sağlayacaktır. Torbalı gibi stratejik öneme sahip bölgeler, bu tür iş birliklerinin merkezi olabilir." ifadesini kullandı.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Abdulvahap Olgun da ilçe olarak 2023'te 1 milyar 930 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek 66 ili geride bıraktıklarını kaydetti. Olgun, yüzde 99 vergi tahsilat oranı ile Türkiye'de birinci sırada yer aldıklarını belirterek, "İzmir'de ödenen verginin yüzde 39'unu tek başımıza karşılıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Maruf'la görüşmelerinde Erbil'de bir iş forumu düzenleme kararı aldıklarını aktaran Olgun, şunları kaydetti:

"Erbil'de gerçekleştireceğimiz bu forum, Torbalı'nın sunduğu olanakları, Iraklı iş insanlarına daha yakından tanıtmak için büyük bir fırsat olacak. Bu tür etkinlikler, iki bölge arasındaki dostluk ve iş birliğini pekiştirecek."

Ziyarete Türk Irak Sanayici ve İş Adamları Derneği İzmir Şube Başkanı Murat Hansu ve dernek temsilcilerinin de katıldığı kaydedildi.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban