Dolar (USD)
32.57
Euro (EUR)
34.69
Gram Altın
2438.69
BIST 100
9645.02
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ünlü yapımcı Birol Güven'e Bakanlıkta görev!

​Cumhurbaşkanı kararıyla Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığına Hasan Kaymak atandı.
Ünlü yapımcı Birol Güven'e Bakanlıkta görev!
23 Şubat 2024 14:09:51
​Cumhurbaşkanı kararıyla Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığına Hasan Kaymak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlarla birlikte bir dizi atama ve görev değişikliği gerçekleşti.

Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım atanırken, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Sağlık ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarında üst kademelerde değişiklikler yaşandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Muhasebat Genel Müdürlüğüne Nazmi Zarifi Gürkan, Risk Analizi Genel Müdürlüğüne Nuray Serdaroğlu Erbil, Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne Muhammet Faruk Aykut, Teftiş Başkanlığına Kaan Kasım, MASAK Başkanlığına Hasan Kaymak, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne Ekrem Candan getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda ise Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Birol İnceciköz, Telif Hakları Genel Müdürlüğüne Erkin Yılmaz, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven atanmıştır. Ayrıca, Düzce, Kastamonu, Samsun ve Sinop'un İl Kültür ve Turizm Müdürleri de belirlenmiştir.

Sağlık Bakanlığı'nda Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanlığına Asım Hocaoğlu, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne Osman Kan, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne İlhan Hatiboğlu, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Celal Şahin, Teftiş Kurulu Başkanlığına Davut Eker, Strateji Geliştirme Başkanlığına Engin Karabaş atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda ise TCDD Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt'un atanması gerçekleşmiştir.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Çanakkale, Edirne ve Erzurum Bölge Müdürlüğü pozisyonlarına yeni isimler atanmıştır.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda Plan ve Programlar Genel Müdürlüğüne Osman Nuri Erdem, Ekonomik Modelleme ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Esra Güler, Bütçe Genel Müdürlüğüne Bahtiyar Sazlık, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğüne Faruk Cirit, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğüne Selçuk Koç, Devlet Yardımları Genel Müdürlüğüne Murat Deliçay, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Aydın atanmıştır.

Son olarak, Balıkesir, Kocaeli ve Sinop gibi illere yeni müftüler atanmıştır.

Görevden alınanlar

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Kandemir, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Aydındağ, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcıları Bayram Arı ve Sami Sarıyıldız görevden alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı; Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcıları Maruf Aras ve Mustafa Uzun, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcıları Murat Alp ve Abdullah Ekin görevden alındı.