Dolar (USD)
32.20
Euro (EUR)
34.85
Gram Altın
2428.92
BIST 100
10792.53
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi, Avrupalı heyetlerle Gazze'yi görüştü

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Avrupalı iki heyetle, İsrail'in 7 aydır Gazze'de devam eden saldırılarının sonlandırılması için yürütülen çalışmaları değerlendirdi.
Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi, Avrupalı heyetlerle Gazze'yi görüştü
22 Nisan 2024 19:49:04
Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Avrupalı iki heyetle, İsrail'in 7 aydır Gazze'de devam eden saldırılarının sonlandırılması için yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Safedi, başkent Amman'da Fransa Senatosu ile Alman Konrad Adenauer Vakfı'ndan bir heyetle bir araya geldi.

Safedi, söz konusu heyetlerle yaptığı görüşmelerde Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmasına yönelik çalışmalar, saldırıların devam etmesinin doğuracağı sonuçlar ve bölgenin istikrarı üzerinde oluşturduğu tehlikeyi ele aldı.

Görüşmede, saldırıların biran evvel durması ve insani felaketin sona ermesi gerektiğini belirten Safedi, uluslararası toplumun, savaşı durdurma ve uluslararası hukuk ile uluslararası insancıl hukuku uygulama konusundaki başarısızlığının Batılı ülkelerin bölgedeki imajını olumsuz etkilediğini aktardı.

Safedi, İsrail'in Gazze'ye yeterli yardımın ulaştırılması ve başta Birleşmiş Milletler Filistinlilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) olmak üzere Birleşmiş Milletler kuruluşlarının çalışmalarını engellenmesi nedeniyle Gazze Şeridi'nin karşı karşıya olduğu insani krizin derinleştiğini dile getirdi.

Savaşın yayılmasının "gerçek" bir risk olduğunu belirten Safedi, İsrail'in Batı Şeria'daki saldırıları ile barışın tesisini baltalayan yasa dışı uygulamalarının ve Yahudi yerleşimcilerin masum sivillere saldırılarının bu riski artırdığını dile getirdi.

Ürdün Dışişleri Bakanı, bölge ülkeleri ve halkları için güvenlik ve istikrarı sağlamanın yolunun, işgalin sona ermesi ve Filistin halkının özgür olma ve 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını elde etmesinden geçtiğini vurguladı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


TDV kurban