Dolar (USD)
32.64
Euro (EUR)
34.88
Gram Altın
2447.95
BIST 100
10470.55
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
TRT web masthead

Ürdün Kralı'ndan uluslararası topluma "Gazze'ye yardım ulaştırma faaliyetlerinin yoğunlaştırılması" çağrısı

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Gazze'de ateşkes çağrısını yineleyerek, insani yardımların bölgeye sürdürülebilir şekilde ulaştırılması faaliyetlerinin yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.
Ürdün Kralı'ndan uluslararası topluma "Gazze'ye yardım ulaştırma faaliyetlerinin yoğunlaştırılması" çağrısı
21 May 2024 18:39:06
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Gazze'de ateşkes çağrısını yineleyerek, insani yardımların bölgeye sürdürülebilir şekilde ulaştırılması faaliyetlerinin yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.

Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ürdün ziyaretinde bulunan İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Kral 2. Abdullah tarafından başkent Amman'daki Hüseyni Sarayı'nda kabul edildi.

Görüşmede, bölgedeki gelişmeler ve Gazze Şeridi'ndeki tehlikeli durum ele alındı.

Ürdün Kralı, Gazze'de acil ve kalıcı bir ateşkes sağlanmasının gerekliliğini vurguladı.

2. Abdullah ayrıca Gazze'ye insani yardımların sürdürülebilir şekilde mümkün olan tüm yollarla herhangi bir itiraz veya gecikme olmaksızın ulaştırılması faaliyetlerinin yoğunlaştırılması konusunda uluslararası toplumun sorumluluklarını üstlenmesinin önemi vurguladı.

Gazze'deki trajik insani duruma dikkati çeken Ürdün Kralı, bu çerçevede BM tarafından belirlenen hayati öneme sahip rolünü yerine getirmesi için Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın (UNRWA) desteklenmesi gerektiğini yineledi.

Açıklamada, İsveçli Bakan'ın Ürdün ziyaretinin süresine ilişkin detaylı bilgi verilmedi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 103’ü çocuk, 9 bin 849'u kadın olmak üzere 35 bin 647 Filistinli öldürüldü, 79 bin 852 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban