Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki arızada 50 saat geçildi

Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'nda yaşanan arıza, 50 saati aşkın süredir giderilemedi. Aksaklık nedeniyle Altunizade durağında yoğunluk oluştu.
Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki arızada 50 saat geçildi
24 Nisan 2024 09:31:24
Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'nda yaşanan arıza, 50 saati aşkın süredir giderilemedi. Aksaklık nedeniyle Altunizade durağında yoğunluk oluştu.

21 Nisan'da, Üsküdar-Samandıra metro hattında eğitim amaçlı kullanılan, içerisinde yolcu bulunmayan iki metro, Fıstıkağacı istasyonu yakınlarında kafa kafaya çarpıştı. Bu kaza sonucunda herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadı. Ancak, yapılan onarımlar nedeniyle metro istasyonlarında günlerdir yoğunluk yaşanıyor.

Aksaklık 50 saati geçti

50 saati aşkın süredir devam eden aksaklık, bu sabah da devam etti. İşlerine yetişmek isteyen İstanbullular bir kez daha zorlu bir sabah yaşarken seferlerdeki azalma ve duraklardaki kalabalık nedeniyle işlerine yetişmekte güçlük çektiler.

Sefer sayıları azaldı

Sefer sayılarındaki azalma ve duraklardaki yoğunluk nedeniyle İstanbullular, yaşanan duruma tepki gösterdi. Sorunun ne zaman çözüme kavuşacağı ise belirsizliğini koruyor.

Metro İstanbul'dan açıklama geldi

Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "M5 hattı Fıstıkağacı İstasyonu bölgesinde 21 Nisan’ı 22 Nisan’a bağlayan gece, işletme saatleri dışında eğitim amaçlı kullanılan yolcusuz iki trenin teması sonucu zarar gören kuplajların tamir işlemleri devam etmektedir. Zorunlu bakım çalışmalarının 24 Nisan Çarşamba gecesi tamamlanması ve 25 Nisan sabahı itibarıyla normal işletmeye geçilmesi planlanmaktadır." bilgisi verildi.

Ring seferleri düzenleniyor

Bu süreçte Üsküdar-Altunizade istasyonları arasında yaklaşık 15 dakika aralıklarla mekik seferleri yapılıyor. Alternatif olarak, Üsküdar İstasyonu'nun 1 numaralı girişinin karşısında, sahil tarafında bulunan İETT durağından Altunizade yönüne, ve Altunizade İstasyonu'nun 6 numaralı girişinin yanında bulunan İETT durağından Üsküdar yönüne ücretsiz İETT ring seferleri çalışıyor.