Dolar (USD)
27.2141
Euro (EUR)
28.8425
Gram Altın
1676.139
BIST 100
8304.83
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Yemeksepeti, restoran puanlama sistemini yeniliyor

Yemeksepeti, web sitesi ve uygulamasındaki restoran puanlama sisteminde bir değişikliğe giderek 10'lu puan sisteminden 5'li puan sistemine geçiyor.
Yemeksepeti, restoran puanlama sistemini yeniliyor
07 Temmuz 2023 14:10:08
Yemeksepeti, web sitesi ve uygulamasındaki restoran puanlama sisteminde bir değişikliğe giderek 10'lu puan sisteminden 5'li puan sistemine geçiyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kullanıcı deneyimini sürekli geliştirmeye odaklanan Yemeksepeti, Türkiye'nin "ilk ve etkili" restoran puanlama sistemini yeniliyor.

Yemeksepeti kullanıcıları, bundan böyle 10'lu puanlama sistemi yerine 5'li sisteme göre restoranları puanlayacak. Ürün değerlendirme yeniliğinin de eklendiği yeni sistemde kullanıcılar, tek bir değerlendirme kriteriyle daha az efor sarf ederek geri bildirim yapabilecek.

Yeni sistemde ayrıca, ürün değerlendirmesine dair yenilikler de kullanıcılarla buluşuyor. Bu sayede kullanıcılar, tek bir değerlendirme kriteri üzerinden daha az çaba harcayarak değerli geri bildirimlerini paylaşabilecek. Bu yenilik kullanıcının değerlendirme sürecini kolaylaştırırken, restoranların müşteri deneyimlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olacak.

Yıllardır milyonların "hangi restoran hangi mutfakta en iyidir, en iyi lezzeti ve servisi hangisi verir" sorularına ışık tutan Yemeksepeti, yeni puanlama sistemi ve kişiselleştirme özellikleriyle yarının değerlendirme deneyimini bugünden şekillendiriyor.

Müşteriler ve restoranlar için avantajlar sunuyor

Verilen bilgiye göre, Yemeksepeti kullanıcılarının bilinçli kararlar vermelerine imkan sağlayan ve restoranlar için müşteri tabanını genişletme fırsatı sunan restoran puanlama sistemi sayesinde beklentilere uygun lezzetler ve hizmet kalitesini daha rahat belirleniyor.

Restoranlar ise yüksek puanlar ve olumlu yorumlarla yeni müşterilere ulaşıyor ve hizmetlerini geliştirme imkanı yakalıyor. Yemeksepeti puanlama sistemi, bugüne kadar kullanıcıların güvenle seçim yapmasını sağlarken, restoranların da kalite ve hizmet anlayışlarını sürekli geliştirmelerine yardımcı oldu.

Yenilenen 5'li puanlama sistemiyle bu başarının artırılarak sürdürülmesi ve puanlama özelliğinin her iki taraf için de değerli bir platform olmaya devam etmesi amaçlanıyor.

Yemeksepeti'nin geçiş yaptığı 5'li puanlama sistemi, kullanıcıların yapıyı daha iyi anlamalarına ve daha fazla puanlama yapmalarına yardımcı olacak. Bu sayede kullanıcılar, restoranlar hakkında daha rahat ve hızlı değerlendirmelerde bulunabilecek.

Yeni puanlama sistemi sayesinde kullanıcıların restoranlar hakkında değerlendirmelerinin daha da iyileştirilmesi planlanıyor.

ABONE OL
Emlak katılım web