Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Yeryüzü Doktorları Derneği'nden ramazanda Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine kumanya desteği

Yeryüzü Doktorları Derneği, uzun yıllardır krizlerin yaşandığı Yemen'de ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine kumanya desteği sağladı.
Yeryüzü Doktorları Derneği'nden ramazanda Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine kumanya desteği
04 Nisan 2024 16:37:09
Yeryüzü Doktorları Derneği, uzun yıllardır krizlerin yaşandığı Yemen'de ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine kumanya desteği sağladı.

Yemen'de açlık ile mücadele için beslenme sağlığı merkezlerinde sağlık hizmeti veren Dernek, ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine kumanya dağıtımı gerçekleştirdi.

Yemen'deki çalışmalarına dair AA muhabirine açıklamalarda bulunan Yeryüzü Doktorları Proje Koordinatörü Abdullah Al Ansi, "İç savaş ve krizler neticesinde ekonomik ve güvenlik sorunlarının yaşandığı Yemen'de yeterli gıdaya ulaşamayan bölge halkı çeşitli sağlık problemleri ile mücadele ediyor." dedi.

Sağlık altyapısının ve temel sağlık hizmetlerinin yetersizliğinin başlıca sorunlar arasında yer aldığını vurgulayan Ansi, "Açlık oranlarının en yüksek olduğu ve 21 milyondan fazla kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Yemen'de Yeryüzü Doktorları olarak beslenme yetersizliğinden kaynaklı sağlık sorunlarının önüne geçebilmek için mücadele ediyoruz." diye konuştu.

Ekiplerinin 2016 yılından bu yana açlık yönünden yüksek risk grubunda olan çocuk ve annelere yönelik tıbbi beslenme tedavileri uyguladığını aktaran Ansi, şunları kaydetti:

"Bölgede bulunan beslenme sağlığı merkezimiz ile 5 yaş altı çocukların ve hamile ve emziren annelerin yanında oluyoruz. Gıdaya erişimi artırmak adına bu ramazan ayında da beslenme sağlığı merkezimizde hizmetlerimiz devam ederken kumanya desteği verdik."

Yeryüzü Doktorları 2011 yılından beri başta beslenme sağlığı projeleri olmak üzere çeşitli çalışmalarla Yemen'de sağlık altyapısını desteklemek için çalışıyor. Dernek, her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da 30 ülkede kumanya dağıtımı gerçekleştirdi.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.