Yüzde 100 MG satışta

Yüzde 100 MG satışta

Yaklaşık 100 yıllık bir marka olan MG'nin yüzde 100 elektrikli modeli ZS EV, elektrikli otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. 263 km menzile sahip ZS EV, tasarımı, teknolojisi, güvenliği, konforu, genişliği ve 394 bin TL fiyatıyla çok iddialı.

13 Nisan 2021 13:57:44

Yaklaşık 100 yıllık bir marka olan MG'nin yüzde 100 elektrikli modeli ZS EV, elektrikli otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. 263 km menzile sahip ZS EV, tasarımı, teknolojisi, güvenliği, konforu, genişliği ve 394 bin TL fiyatıyla çok iddialı.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de elektrikli otomobil, özellikle elektrikli SUV pazarı büyüyor. 1 yıldır Avrupa pazarında satışlar düşse de Türkiye pazarında yaşanan rekor satışlar beraberinde yeni marka ve modellerin de pazara girmesine neden oldu. 

Son olarak 100 yıllık bir geçmişe sahip olan MG markası yüzde 100 elektrikli bir modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Avrupa’nın 14 ülkesinde satışlar ve satış sonrası tek merkezden yönetilirken, sadece Türkiye’ye distribütörlük verildi.

Doğan Trend Otomotiv tarafından satışa çıkan MG’nin yüzde 100 elektrikli modeli ZS EV online toplantıda otomotiv basınına tanıtıldı.

143 beygir (105 kW) gücünde ve 353 Nm tork üreten bir elektrikli motora sahip ZS EV, 263 km menziliyle şehir içinde ideal bir kilometre sunuyor. DC şarjla 40 dakikada bataryası yüzde 80 dolan ZS EV’yi evinizde ya da iş yerinizde bulunan AC şarjla 7 saatte şarj edebilirsiniz.

mgzsevkokpit_a513982bb615671d2403c97c1454b409.jpg

448 litrelik bagaj hacmi

Ailelerin kullanımı düşünülerek geliştirilen şık, pratik bir elektrikli SUV olan MG ZS EV, hafta sonu gezileri ve sportif etkinlikler dahil olmak üzere ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir yapıya sahip. 448 litrelik bagaj hacmi ve iç mekanıyla geniş bir ortam sunacak. 

Teknolojisi ve güvenlik özellikleriyle de L2 seviye otonom seviyesine sahip ZS EV kullanırken Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) aktif olduğunda, Trafik Asistanı (TJA) Sistemi 60 km/s ve üzerindeki hızlarda, sürücünün minimum direksiyon müdahalesi ile aracı şeritte tutmaya yardımcı oluyor.

Türkiye’de ilk defa bir elektrikli otomobilin bataryası 7 yıl -150 bin kilometre üretici garantisi kapsamında olacak. Mayıs ayı itirabıyla müşterilerle buluşacak olan MG ZS EV, 394 bin TL ve 409 bin TL’ye satışta. 

TOGG yatırımcılara büyük cesaret veriyor

Yüzde 100 elektrikli MG ZS EV ile ilgili açıklamalarda bulunan Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “ZS EV’yi ‘Yüzde 100 elektrikliye hiç bu kadar yakın olmadınız’ sloganıyla müşterilerimize sunarak segment lideri olmayı hedefliyoruz” dedi. Dağtekin, “Sundukları ve fiyatıyla TOGG’u zorlayacak mıdır?” sorusuna da şöyle cevap verdi: “Bugün TOGG tedarik sanayisine, yatırımcılara herkese çok büyük bir cesaret veriyor. Dolayısıyla elektrikli araçlar pazarı o kadar büyüyecek ki biz öncü oluyoruz ve müşterileri hazırlıyoruz.”

MG ZS EV’NİN BAZI ÖZELLİKLERİ

- L2 otonomi seviyesine sahip MG Pilot sürüş destek sistemi

- 8,1 saniyede 0-100 km/s hızlanma

- 143 beygir, 353 Nm tork ve 263 km menzil

- 40 dakikada hızlı şarj

- 17 inçlik modern tasarımlı jantlar

- 448 litrelik bagaj ve iki seviyeli bagaj zemini

- Döner Vites Seçim Kumandası

- Eko, Normal ve Sport sürüş modları

- 8 inçlik geniş dokunmatik ekranı Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu.

- Enerjiyi geri kazanmak ve menzili uzatmak için KERS adı verilen üç seviyeli rejeneratif fren özelliği

- Akıllı Batarya Isı Kontrol sistemi tarafından yönetilen batarya paketi, dış sıcaklık değişimlerinden yalıtılmış olup her türlü hava koşulunda optimum güç ve menzil sağlıyor.

- Şerit Takip Asistanı (LKA)

- Şeritten Çıkma Uyarı ve Önleme Sistemi

- Acil Durum Şerit Takip sistemini

- Şerit Değiştirme Asistanı

- 360 derece radar sistemi

- Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi

- Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)

- Akıllı Uzun Far Asistanı (IHC)

- Önden Çarpışma Uyarı Sistemi

- Kör Nokta Uyarı Sistemi

- Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ve Kapı Açma Uyarı Sistemi

Yorumlar

 
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement