Dolar (USD)
32.64
Euro (EUR)
34.88
Gram Altın
2445.79
BIST 100
10470.55
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
TRT web masthead

Zelenskiy, Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile Ukrayna'nın hava savunmasını görüştü

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile Ukrayna'nın hava savunmasını güçlendirme konusunu görüştü.
Zelenskiy, Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile Ukrayna'nın hava savunmasını görüştü
21 May 2024 19:16:05
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile Ukrayna'nın hava savunmasını güçlendirme konusunu görüştü.

Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zelenskiy, temaslarda bulunmak üzere Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gelen Bakan Baerbock ile bir araya geldi.

Zelenskiy, görüşmede cephe hattındaki durum ve Ukrayna'nın öncelikli savunma ihtiyaçları hakkında Baerbock'a ayrıntılı bilgi verdi.

Görüşmede taraflar, Almanya Dışişleri ve Savunma Bakanlarının Ukrayna için ek "Patriot" ve diğer hava savunma sistemlerinin temine ilişkin ortak girişimi ele alındı.

Taraflar ayrıca Ukrayna'nın Avrupa Birliği (AB) üyeliği yolunda kaydettiği ilerleme ve haziranda Berlin'de yapılacak Uluslararası Ukrayna'nın Yeninden İnşa Edilmesi Konferansının organizasyonuyla ilgili konuları görüştü.

Zelenskiy, askeri ve mali desteklerinden dolayı Baerbock'a teşekkür ederek yardımların sürmesini beklediklerini kaydetti.

Ukrayna'nın barış formülünün Almanya tarafından desteklendiğine işaret eden Zelenskiy, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un 15-16 Haziran'da İsviçre'de yapılacak Birinci Küresel Barış Zirvesine katılımını teyit ettiğini ifade etti.

Baerbock da tüm çabalarının Ukrayna halkı ve ülkede barışçıl bir düzenin sağlanması için olduğunu belirterek, dünya ülkelerinin ve Avrupa halklarının da atması gereken adımlara dikkati çekti.

- Baerbock, Ukrayna'ya desteklerini sürdüreceklerini yineledi

Bakan Baerbock, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada da dünyanın Ukrayna'yı Rusya'nın hava saldırılarından koruması gerektiğini belirterek Almanya'nın Ukrayna'yı gerektiği kadar destekleyeceğini yineledi.

Rusya'nın Ukrayna enerji sistemini tahrip ederek ülke ekonomisini yok etmeye ve Ukraynalıları öldürmeye çalıştığını kaydeden Baerbock, bu bağlamda Ukrayna hava savunmasının güçlendirilmesinin öncelikli olduğunu ifade etti.

Baerbock, uluslararası ortakların Ukrayna için yaklaşık 1 milyar avro topladığını belirterek, ancak bunun hava savunmasını güçlendirmek için yetersiz olduğunu aktardı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban