Dolar (USD)
32.22
Euro (EUR)
34.85
Gram Altın
2418.14
BIST 100
10676.65
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Zigana Tüneli ve Eğiste Hadimi Viyadüğü'ne büyük ödül

Bakan Uraloğlu, Uluslararası Yol Federasyonu'nun (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri'nde Zigana Tüneli'ne "yapım metodolojisi" kategorisinde birincilik ödülü ve Eğiste Hadimi Viyadüğü'ne ise "kalite yönetimi" kategorisinde birincilik ödülleri verildiğini duyurdu.
Zigana Tüneli ve Eğiste Hadimi Viyadüğü'ne büyük ödül
08 Ekim 2023 12:54:13
Bakan Uraloğlu, Uluslararası Yol Federasyonu'nun (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri'nde Zigana Tüneli'ne "yapım metodolojisi" kategorisinde birincilik ödülü ve Eğiste Hadimi Viyadüğü'ne ise "kalite yönetimi" kategorisinde birincilik ödülleri verildiğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında Zigana Tüneli'ni 'yapım metodolojisi' kategorisinde ve Eğiste Hadimi Viyadüğü'nü 'kalite yönetimi' kategorisinde birinci seçildiğini açıkladı. Özellikle Eğiste Hadimi Viyadüğü, tüm jüri üyeleri tarafından birinci seçilerek bu kategoride büyük bir başarı elde etti." ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu, IRF 2023 Global Başarı Ödülleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen projelerin daha önce de IRF tarafından ödüllendirildiğini belirten Uraloğlu, haberin detaylarını paylaşarak şunları ifade etti:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2019 yılında 'dizayn' kategorisinde, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 2021 yılında 'proje finansmanı ve ekonomi' kategorisinde ve 2022 yılında yine 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 'yapım metodolojisi' kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştü. IRF 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında; Zigana Tüneli 'yapım metodolojisi', Eğiste Hadimi Viyadüğü ise 'kalite yönetimi' kategorisinde birinci seçildi. Özellikle Eğiste Hadimi Viyadüğümüz, tüm jüriler tarafından birinci seçilerek bu kategoride önemli bir başarıya imza attı. Projelerimiz, Çin ve Tayvan gibi ülkelerin projelerini geçerek mühim bir başarı elde etmiştir. Bu ödüller, ülkemizin mühendislik alanındaki gelişmişliğinin ve kaydedilen ilerlemenin önemini de ortaya koyuyor" dedi.
zigana-tuneli_0bc9e93a5e21eefbabba3cc80a853062.jpg

Bu başarı ve gururun asıl sahibi bize güvenen milletimizdir

Bakan Uraloğlu açıklamasının devamında IRF'in şimdiye kadar 30 ülkeden 150'den fazla projeye ödül verdiğini belirtirken şu sözleri kaydetti:
IRF'in şimdiye kadar 30 ülkeden 150'den fazla projeye ödül verdiğini belirten Uraloğlu, şunları kaydetti: "Türkiye'nin ve Avrupa'nın en uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Zigana Tüneli ve ülkemizin en yüksek ayaklı viyadüğü konumunda olan Eğiste Hadimi Viyadüğü'nün uluslararası alanda en iyi proje seçilerek ödüle layık görülmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırmıştır. Bu başarı ve gururun asıl sahibi bize güvenen milletimizdir. Biz bu ülkeye, bu millete aşığız ve biliyoruz ki aşk ile çalışan yorulmaz. 'Her alanda lider ülke Türkiye' hedefiyle çıktığımız bu yolda; ülkemiz için aşkla çalışmaya, milletimizin hizmetine yeni projeler sunmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylediği gibi durmak yok, yola devam.''
IRF 2023 Global Başarı Ödülleri 14-17 Kasım 2023 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde düzenlenecek olan “Roads to Tomorrow (R2T)” konferansında verilecek.TDV kurban
Advertisement