Dolar (USD)
30.99
Euro (EUR)
33.56
Gram Altın
2028.32
BIST 100
9374.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

24 Kasım 2023

Aksa Tufanı mesajları - 2

Mehmet Görmez Hoca Efendi’nin sunumunda verdiği mesajlara devam edelim…

Nihayet... Ey Gazzeliler!

Sabırlı, azimli ve birlik olun. Net olarak bilin ki, Allah (cc) sizinledir ve bu kudsi amellerinizde sisi yalnız bırakmayacaktır. Siz bir asırdır olduğu gibi şu anda ribatınızın en güzel çağındasınız. İslam ümmetinin gıpta etti bir izzet şeref üzeresiniz. Efendimiz (S.A.V.) diyor ki: "Allah yolunda bir saat cihad etmek, Kadir Gecesini Haceri Esved taşının yanında ihya etmekten daha hayırlıdır" ve sen bugün tam da bu nebevi müjde halindesin. Allah (cc) ve Resûlünün (S.A.V.) sana vadettiği gibi kıyamdasın, rükûdasın, secdedesin. Sana karşı gelenlerden zarar görmeyeceksin ve seni yalnız bırakanlara da aldırış etmeyeceksin. Ey Gazze halkı! Siz yücesiniz, sizi kuşatanlar ise alçaklardır. Siz azizsiniz, sizi yüzüstü bırakanlar ise zelildirler. Siz vadine sadık olan bahtiyar kimselersiniz, sizi yalnız bırakıp terk edenler ise vaadlerine ihanet eden zavallılardır. Siz Allah'ın hizbi tarafında olanlarsınız, sizi sırtınızdan bıçaklayacak olanlar ise şeytanın fırkası, onun kavmi ve kabilesidirler.

Ey Gazze’li kadınlar!

Ey kahramanları doğuranlar! Ey İslam nesillerinin dadıları! sizin kahramanlığınız karşısında gıpta ise eğiliyor, azminiz karşısında küçülüyoruz. Bir anne çocuklarını yetiştirerek cennetine kavuşur. Siz ise Cenneti üç kez hak ettiniz: Bir kez çocuklarınızı doğurarak, bir kez onları yiğitler olarak terbiye edip büyüterek, bir kez de onları tereddütsüz şehitliğe teslim ederek... Allah Resulü'nün huzurunda çocuklarını İslam davasına sunan kadın sahabeler dışında bu tür örnekler nerede bulunur? Sizler bu asrın ashabı ve bu ümmetin örnek ve önder kadınlarısınız. Bu cehd ve gayretiniz karşılığında size Cenab-ı Hakk'tan başka bir ödül yoktur.

Ey Gazze çocukları!

Sis doğduğunuzdan beri yetişkinsiniz, kuşatıldığınızdan beri özgürsünüz. Evet, amansız düşman, Gazze'nin çocuklarından kurtulmak için elinden geleni yapıyor. Hatta özellikle masum çocukları hedef alıyor. Bir Allah'ı (cc) günahına ortak yapmaya kalkarak diyor ki: “Çocukları öldürmemizi bize Allah (cc) söylüyor.” Neden Siyonistler daha çok çocukları ve kadınları hedef alıyor? Çünkü anneler, o yiğit çocukları doğurup yoğuracak ve birer İslam kahramanı olarak yetiştirecekler. Bu mübarek annelerin doğurup terbiye ettiği çocuklar ise, bu milletin geleceği ve zaferinin anahtarıdırlar. Gazze çocukları, hepimizin onda birine bile sahip olmadığımız sabır, cesaret ve yiğitlik örneklerini ortaya koymuşlardır. Çünkü onlar doğuştan gururla beslenmişler, dolayısıyla aşağılanma onlar için büyük zillet, teslim olmak onların nezdinde büyük bir haram. Ümitsizlik onlara yedi defa temizlenmesi gereken bir günahtır.

Ey İslam milleti!

Gazze’den, Filistin’den kardeşleriniz size haykırıyor, yalvarıyor, yardımınızı istiyor. Bizim beyanat ve açıklamalarımız çocukları besliyor mu? Sözlerimiz kadınları koruyor mu? Haykırışlarımız kahramanlara destek oluyor mu? Mazeretlerin ardına saklanmalarımız yeter. İhmalkârlığımız, tembelliğimiz, cimriliğimiz yeter. Gazze halkı durumu düşmanların tuzaklarını boşa çıkardı. Onların bin bir plan ve desiselerini taşıyan masaları tersine çevirdi. Şimdi bu cefakâr halk, sadece bizim onlarla birlikte olmamızı istiyor. Gerçek şu ki, ya şimdi onların yanında olup kardeşliğin hakkını veririz, ya da hiçbir zaman olmayacağız.

Sevgili kardeşler!

Bugün özelde Gazze halkı, genel olarak Filistin halkı tehlikeli bir yol ayrımındadır. Ya gereği gibi onların yanında olacağız ve onları destekleyeceğiz. Ya da zımnen onları kuşatan hainlerin safında olmuş, hatta onların kuşatıcıları olacağız, başka çaremiz yok. Kararımızı verelim ve harekete geçelim.

Ve birkaç tespit…

· Cabbar olan Allah'tan bizi onlarla, onları da bizimle takviye edip güçlendirsin.

· Onları bize, bizi de onlara yardımcı kılsın.

· Bizi onlarla, onları da bizimle kurtarıp selamete çıkarsın.

· Mücahitleri ve mürabıtları kendi yanından özel ordularıyla desteklesin.

· Kadınları, çocukları tüm mazlumları koruyup muhafaza eylesin.

· Gazze, Filistin ve İslam diyarındaki her bir evi, meskeni kendi lahuti korumasına alsın.

· İşgal altındaki her karış toprak özgürleştirildikten sonra, cümlemize huzur ve eman ile Mescid-i Aksa'da ibadet ve dua etmeyi nasip eylesin.

· Allah efendimiz Muhammed'e, ailesine ve ashabına salat eylesin. Subhaneke... Bi-hamdike... Esteğfiruke...

 
teknofest
Teknofest