Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.79
Gram Altın
2508.05
BIST 100
10871.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

17 Mart 2024

​Canavara karşı korkaklık göstermek

Mübarek Ramazan ayına bu yıl da kavuştuk. Amma içimiz buruk. Hayatım boyunca böyle bir ramazan ayına rastlamadım. Malum olduğu üzere Gazze’de canice ve vahşice hiçbir kural tanımadan, Siyonist İsrail tarafından toplu katliamlar yapılarak, on binlerce Filistinli Müslümanı şehit etti, evlerini başlarına yıktı, sakat, dul ve yetim kalan binlerce insan. İki buçuk milyon nüfusu olan koca bir şehir yerle yeksan edildi ve on binlerce insan evsiz, barksız aç ve susuz kaldı, bütün bir Filistin halkı gözyaşlarına boğularak, feryadı figan ederek, yaşamın tüm imkânlarından mahrum ve de çaresiz bırakıldı.

Ayrıca Gazze’de on binlerce yaralı, kiminin kolu, kiminin bacağı yok, kiminin gözü çıkmış bu insanlar tedavi edilemiyor. Feryatlar arşı alaya yükseliyor.

ABD’den medet bekleyen bir İslam Âlemi var. Hala anlamadık mı, ABD istemeseydi ve İsrail'e destek vermeseydi, İsrail kendi gücüyle bunları yapabilir miydi? ABD seçime giderken devlet başkanı seçilecek her iki aday da siyonist. ABD’nin geleceği şimdiden belli, onlardan olumlu bir değişim beklemek sadece kocaman bir hayal. Gazze’nin başına kâfir Siyonistler savunmasız insanlara karşı leş kargaları gibi hep birlikte üşüştüler. Siyonist kâfirler inançlarının gereğini yaptılar.

Asıl can yakıcı olan ve Gazze’deki katliama seyirci kalan, bütün bu vahşi saldırılara karşı kendilerini kurtarmak için ileri sürdükleri hiçbir gerekçe İslam Âlemi için asla geçerli olamaz.

İslam Âleminin arasında bazı problemler olsa bile, dini mümini İslam, bu ihtilafların ertelenmesini ve zalimlere karşı birlikte karşı koymayı bizlere emrediyor.

Günümüzün şartlarına göre Müslümanlar, ferdi mukavemetle bu katliamlara karşı koyamazlar. Devletlerin bir araya gelip gerekeni yapması farzı aynıdır. Netanyahu zalimi birçok İslam ülkesinin başında bulunan korkaklara seslendi. Oturun oturduğunuz yerde diyerek onları aşağıladı korkaklardan Netanyahu’ya karşı hiç bir tepki gelmedi.

Çünkü İslam Âleminin başında bulunan birçok korkak, cihadı çoktan unutmuştu bile.

İslam âleminin en zayıf damarı olan, ölüme gülerek giden, savunmasız Filistin Halkının o muhteşem direnişi, dünyaya unutulmaz yepyeni bir sayfa açtı. Geçmişte de arz etmiştim iman cihana meydana okuyordu.

İslam Âlemi, İsrail’e karşı kıyıdan köşeden de olsa, maddi bir yaptırım uygulasaydı, emin olun İsrail bu kadar katliamı asla yapamazdı. Türkiye siyasi alanda tepkisini gösterse de, bu durum tek başına yeterli olmuyor. Çünkü zıvanadan çıkmış İsrail, Müslümanları öldürüyor, biz cenazeleri kaldırıyoruz, yaralıyor tedaviye çalışıyoruz, aç bırakıyor, doyurmaya gayret ediyoruz, evsiz bırakıyor, barınmaları için çadır gönderiyoruz.

Aç canavara karşı tahabbüb (korkaklık) göstermek onun iştihasını daha da arttırıyor.

Asıl olması gereken sahada değiliz ve yok hükmündeyiz. Maalesef aramızda böyle bir fark olması, İsrail'i rahatlatıyor.

Ey Gazze’li kardeşlerim! İslam Âleminin içinde bulunduğu bu duruma bakıp ta sakın ümitlenmeyin. Sizlere dua ederiz, biraz da yiyecek içecek göndeririz. Amma bütün zerratımla haykırıyorum ki, Ahirette tüm İslam Âleminden davacı olacaksınız. Allah kâfirleri cezalandırdığı gibi bu korkunç katliama seyirci kalan İslam Âlemini de sorgulayacaktır

Allah'ın huzurunda aklanabileceğimiz hiç bir haklı gerekçemiz yoktur. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 
VF kat sağ