Dolar (USD)
31.01
Euro (EUR)
33.58
Gram Altın
2022.07
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

25 Kasım 2023

Gazze'nin Gaza Muştusu

Cenneti kanıyla satın alan Şehadet ülkesinin muvahhit insanları, birer birer düşerken toprağa, bebeklerin kanıyla amber kesilir selamet yurdunun mümbit toprakları. Peygamberler diyarında, peygamberimize miraç olan fakat ümmetin suskunluğunda kendini bulan Al-Aksa yurdu, zeytin dağının yamaçlarında, muallak taşının aydınlığında, İbrahimi bir sadayla “gevşemeyin, üzülmeyin inanıyorsanız üstün gelecek olan sizsiniz” gerçeği çarpar Hanzala’nın dudaklarında.

Filistin; Bombalara karşı iman dolu göğsünü siper edenlerin, ahiret yurdunu dünyaya tercih edenlerin, şehit edilen gelinlik kızları toprağa veren annelerin, şehit olan kızı, şehit oğluna isteyen babaların yurdu. Bir gün bir namaz sonrası cami avlusunda, ya da deniz kenarında kumla oyununda veya bir okul çıkışı evinin yolunda Siyonist katiller sürüsünün silahından çıkan mermiyle vurulan çocukların yurdu. Lanetlenmiş kavmin her türlü tasallutuna karşı, imamından aldığı cesaretle mukavemet gösterenlerin, cihadı hep diri tutan mücahit ve mücahidelerin yurdu.

Tüm ailesi şehit olan 8 yaşındaki kız çocuğunun “Allah bize yeter” nidası, alnı secdeye giden kaç Müslümanın kalbini titretti!

Çocuklarının şehit olduğunu öğrenince “çocuklarım aç gitti” diyen annenin feryadı, kaç Müslümanın boğazını düğümledi!

Mescidi Aksaya namaz kılmak için giden yaşlı adam öldüresiye darp edildiğinde, çektiği ıstırabı mahalledeki camiye giden kaç Müslüman hissetti!

Hastanede narkozsuz ameliyat olan 14 yaşındaki çocuk acısını dindirmek için Kur’an-ı Kerim okurken kaç Müslüman sorguladı sarsılmaz imanını!

Hamas’a fitne çıkardı desin Sudeysi ve Kâbe’de gözyaşlarıyla azap ayetlerini okusun, sessiz kalsın İslam ülkelerinin katil Netenyahu tarafından sigaya çekilen liderleri. Gemiler gelsin, gemiler gitsin Müslüman ülkelerden Siyonist rejime. Müslüman ülkelerin başkentlerinde halkın protesto etmesine izin verilmesin ve İsrail’in zulmünü lanetliyenler tutuklansın harameny de. Filistin için toplanan Müslüman ülkelerin liderleri bu işi Birleşmiş Milletler çözsün dese ne çıkar! Zulmü zalime haykıranlarda var.

Yıkılsın zulüm, yok olsun zulmün elebaşları ve onun yandaşları.

Dünya başkentlerinde meydanları inleten vicdan sahipleri, Amerika başkanın yüzüne “katillerin ortağısın” dediğinde, batı meclislerinde Siyonizm temsilcileri kovulduğunda, İsrail malları protesto edildiğinde, diplomatik ilişkileri kesen devletlerin başkanları İsrail’i telin ettiğinde, soruyorum; Ey Müslüman! Eylemin nedir? Söylemin nedir? Buğz etmek bile sana zül mü gelir?

Ülkemde Kudüs konulu konferanslar verdirsin mütebessim çehreler, Kudüs konulu şiir geceleri düzenlesin bilmem hangi kurumun gençlik kolları, Kudüs için yardım kermesleri düzenlesin, vakıflar şölen havasında, İsrail’i protesto etmek için kolaları yere döksün şaşkın bakkal, market zincirleri göbekten bağlansın İsrail mallarına, basın açıklaması yapsın STK’lar, kıyama kalkanlar gıyabi cenaze namazı kılsın. Amerika’nın kalbi incirlikteyken, kulağı kürecikteyken yavan kalıyor tüm eylemlerin öyle değil mi!

Allah bir milletin izzetini ve şerefini artıracağı zaman, gaza nasip edermiş. Gazze’nin gazası, lanetli kavmin üstüne çöktüğünde zafer nidaları duyarsın yıkık dökük Gazze sokaklarında. Belki de bir sabah ezanı muştular “haydi felaha” nidalarıyla. O zaman imanın küfre galip geldiğini görürsün. Davut’un Calutu yere serdiği gibi sende yerle yeksan olursun ve toprak bile kabul etmez seni.

Hamas kaçıncı süper güç, her Filistinli kaç Müslüman ülke gücünde bilmem ama şunu biliyorum ki müthiş bir teslimiyet ve Allah’a adanmış hayatların ufacık bir kara parçasındaki destanını Rabbim gerçek fetihlerle şereflendirecek. İnşallah fetih yakındır ve fetih ancak ve ancak inananlarındır.