Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

14 Aralık 2023

​İki farklı yeni dünya düzeni planı

Dünyanın süper güçleri, yapay zekâ ve dijital para birimlerinde yeni bir çağa nasıl girileceği konusunda kendi aralarında anlaşmazlık yaşıyor.

Salgından sonra ekonomiyi çökertip dünyayı bir büyük savaşa doğru sürüklemek istemelerinin altında yatan yegâne neden yeni dünya düzeninin “büyük sıfırlama” planını gerçekleştirmek içindi.

“Büyük Sıfırlama”nın hayata geçirilmesi için dünyada sonu felaketle ve yıkımla sonuçlanan bazı olayların gerçekleşmesi gerekiyor.

Geçenlerde İngiltere’de Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, İngiltere'de yaşanabilecek elektrik kesintileri, dijital iletişim kayıpları gibi olaylara karşı bazı tedbirlerin alınması gerektiğinden bahsetmişti.

Bu bir EMP veya nükleer savaş riski de olabilir bilmiyoruz. Belki bankacılık ve iletişim altyapısını felce uğratacak bir dizi siber saldırı da gerçekleştirilebilir.

Bu sayede küreselciler çevrimiçi gerçekleri söyleyenleri rahatlıkla engelleyebilir ve düşmanlarını harekete geçirmek için kaos ve kafa karışıklığını kullanabilirler.

Bana kalırsa dünyada Rothschildler ile Rockefeller sülalesi arasında bir çatışma yaşanıyor. Her iki kanadın kendine göre bir yeni dünya düzeni planı var ve bu iki sistem birbirleriyle örtüşmüyor.

Ukrayna’da Rothschildlerin adamı Zelenski ile Rockefeller kanadının adamı Putin arasında yaşanan çatışma ortamı bugün Gazze’ye taşınmış durumdadır. Üstelik tarihin en barbar istilası ve yıkımı olarak karşımızda duruyor.

Meseleyi biraz daha açmam gerekirse;

Bugün büyük bir küresel petrol üreticisi olan Birleşik Arap Emirlikleri, petrolünü ABD doları cinsinden satmayı bıraktı ve doların olmadığı bambaşka bir dünyaya doğru ilerleyen BRICS ülkelerine (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) katıldı.

BRICS ülkeleri yakın zamanda üyeliklerini Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Etiyopya, İran ve Arjantin'i de kapsayacak şekilde genişletti. Ve bu gün gittikçe genişliyor.

Hatırlayınız geçen yıl Riyad'da düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri Zirvesi’nde Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Körfez ülkelerinden yapılacak petrol ve gaz ticaretinde Yuan para biriminin kullanılması için çalışma yapacağını söylemişti.

Bu yıl da Çin ve Suudi Arabistan arasında yaklaşık 7 milyar dolar değerinde yerel para birimi temelli swap anlaşması imzalandı.

Düşünün batı yakasında büyük sıfırlama kapsamında dijital para konuşulurken Avrasya kanadında yeni para birimleri ortaya çıkıyor ve yerel para birimleri üzerinden ticari anlaşmalar yapılıyor.

Bir taraftan küresel ısınma palavrası üzerinden karbona ve fosil yakıtlara savaş açılırken diğer taraftan fosil yakıtları üzerinden büyük anlaşmalar yapılıyor.

Anlayacağınız her iki kanadın kendine has bir yeni dünya düzeni kurgusu var. Ve dünyadaki dengeler Rockefeller ile Rothschild çatışması üzerinden belirleniyor.

Süleyman Seyfi Öğün, köşesinde Cemil Şinâsi Türün’ün bu konudaki görüşlerini aktarmıştı. Cemil Şinasi Türün, jeopolitik gelişmeleri, herkesin bildiği bir çocuk oyununa, “Taş, Makas ve Kağıt” oyununa benzetiyor.

Taş, enerji yatırımcılarını, kâğıt finansal sermayeyi makas ise askerî ve istihbari yapıları sembolize ediyor. Kâğıt Rothschild, Taş Rockefeller ailelerine dayanıyor. Makas ise Pentagon, CIA ve MI6 gibi yapıları temsil ediyor.

Ve bunların arasındaki çatışmayı dikkat çekiyordu.

Anlayacağınız insanlık, siber saldırılar ya da EMP’lerin yanı sıra füzelerle yürütülen bir üçüncü dünya savaşının getireceği acı ve ıstırabın sonunda transhümanizm ve her şeyin dijitalleştirilmiş kontrolünü sağlayacak bir düzen hedefleri ile dolara alternatif para birimleri ve fosil yakıtları üzerinden yürüyen bambaşka bir düzen arasında sıkıştırılıyor.

Ve bu düzen çatışması jeopolitik olarak tüm dengeleri altüst ediyor. Türkiye ise Güney sınırında bir PKK devleti tehdidiyle batı kanadına eklemlenmek isteniyor.

 
VF kat sağ