Dolar (USD)
32.60
Euro (EUR)
34.79
Gram Altın
2496.42
BIST 100
9443.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

24 Şubat 2024

​Sözde Dostlarımıza milyonlarca teşekkürler...

Değerli okurlarım, son yıllarda, Türk Savunma Sanayiinde güzel bir başarı grafiği yakalandı. Her geçen gün artan bu grafiğin meyveleri de birer birer ortaya çıkıyor.Biliyorsunuz... Savunma alanında en son yaşanan gelişme: Milli muharip uçağımız KAAN'ın göklerle buluşmasıdır.


Efendim yaşanan bu gelişme, "Ben üreteyim sen kullan" devrinin, ülkemizde yavaş yavaş kapanmaya başladığını göstergesidir.


Evet... artık memlekete hakim olan anlayış: Sen üretiyorsan bende üreteceğim. Hatta ben daha iyisini üreteceğim anlayışıdır.


Çünkü böyle yapılmadığında, o dost görünümlü düşmanlar, bizimle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar.


Sözde stratejik ortağımız Amerika'nın, F-35 Uçakları ve Patriot ler konusunda yaşattıklarını hatırlayın. Bir başkasının, benim silahlarımı şuralarda, buralarda kullanmayın şartları koştuğunu unutmayın.


Eskiler: "Kötü dost adamı mal sahibi yapar" demişler. Şöyle geriye doğru baktığınızda, ülkemizde de sürecin bu şekilde geliştiğini görüyorsunuz.


Ben kendi adıma, sözde dostlarımıza buradan milyonlarca teşekkürler gönderiyorum. Eğer onların Türkiye'ye art niyetli yaklaşımları olmasa, Savunma Sanayimizde yaşanan güzel başarıları belkide konuşamazdık.


En basidi... Milli muharip uçağımız KAAN'ın meydana gelmesi, daha uzun yıllar alabilirdi.


Hani sözde Dostlarımız üretiyorlar ya...