Dolar (USD)
32.78
Euro (EUR)
35.08
Gram Altın
2458.25
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


​Yahudi'nin iğneli fıçısı

Filistin’in yiğit evlatları Hamas’ın Yahudilerin kalbine yaptıkları “Aksa Tufanı” sonrası artçı sarsıntılar devam ediyor. Bu destansı operasyondan sonra Yahudi’nin başlattığı ve dört aya yakındır devam eden katliamlar sonrası, hayır mı, şer mi olduğu belli olmayan ilginç olaylar yaşanmaya da devam ediyor. Bu olaylar bir yönüyle Siyonist ve terörist çete olan İsrail’in katliamlarını örtmek için gündem saptırmak içindir. Diğer yandan İsrail devletinin kuruluşuna karşı çıkan Hasidik Yahudi grupları köşeye sıkıştırıp susturmak da olabilir. Ancak ne olursa olsun, tüm bunlar tüm insanlığının başının belası olan Yahudilerin kirli akidelerini temize çıkarmaz. Onların sadece savaş suçu değil, insanlık suçlarını temize çıkaramaz. Şimdi sinagog tünelini basından hatırlayalım.

“Sinagog'un altındaki gizli tünel 'iğneli fıçıya' mı çıkıyor? İşte Yahudilerin Avrupa'ya kâbus olan kan donduran geleneği

Geçtiğimiz ay ABD’nin New York şehrinin Crown Heights semtinde yer alan bir Ortodoks Yahudi sinagogunun altında, yasadışı kazılmış gizli bir tünel keşfedildi. Yahudilerin kapatılmaması için polise direniş gösterdiği gizli tünelden bebek pusetinden kan lekeli yataklara kadar dikkat çeken birçok materyal çıkarıldı. Yaşananlar; Yahudilerin, Yahudi olmayan çocukların kanını almak için kullandığı ‘iğneli fıçı’ geleneğini gündeme getirdi. Peki, nedir bu iğneli fıçı? İşte Avrupa'ya kâbus olan sözde gelenekten kan donduran detaylar…

ABD'nin New York şehrindeki Yahudiler için simgesel hale gelen '770 Eastern Parkway' denilen sinagogda tüneller keşfedildi. Tünelin bir ucunun mazgala ulaştığı ve Yahudilerin oradan kaçmaya çalıştıkları görüldü. Sinagog içindeki gizli tüneller çevredeki evlerde duyulan sesler üzerine yapılan incelemede tespit edildi. Yahudiler, tüneli kapatmak isteyen polisle çatıştı. 10'dan fazla kişi gözaltına alındı.

Videolardan birinde kan lekeli bir yatak görülürken, bir başka görüntüde bir bebek pusetinin yer aldığı olduğu görüldü. Yaşananlar, Yahudilerin Yahudi olmayan çocukların kanını almak için kullandığı ‘iğneli fıçı’ geleneğini gündeme getirdi.

Peki, nedir bu iğneli fıçı? İşte kan donduran detaylar

Yahudilerin, kaçırdıkları Yahudi olmayan çocukların kanlarını almak için kullandıkları yöntemlerden biri. Fıçının içi iğnelerle kaplıdır. Çocuğu fıçının içine canlı canlı kapatan hahamlar, ardından fıçıyı dakikalarca yuvarlarlar. Daha sonra fıçının dibinde bulunan musluk açılır ve toplanan kan ayinlerde kullanılmak ya da Mayasız Bayramında yenilen mayasız ekmeklere karıştırılmak üzere alınırdı.

Yahudilikte, insan kanının ikinci bir kullanım yeri ise Pessah (mayasız) bayramları olmuştur. Pessah bayramında bir hafta boyunca mayasız ekmek yapılır ve yenir. Yahudilerin bazı kollarına göre, bu ekmeklerin en makbul olanları ise içine insan kanı katılanlardır. Bazı tarihçilerin bildirdiklerine göre, Pessah bayramları, Avrupa’da her yıl küçük çocukların kaybolduğu dehşet dönemleri olmuştur.

Kan içme konusunu şimdiye dek en iyi açıklamış kaynaklardan biri, 1803’te Moldovalı rahip Neophite’in yazdığı kitaptır. Bir hahamın oğlu olan Neophite, Yahudilikten çıktıktan sonra Hristiyanlığı kabul edip rahip olmuştur. Babasının inancındaki bütün kanla ilgili ayinleri açıklamış.Bazı Yahudi tarikatlarının, pastalarında insan kanı kullandıklarında Yehova katında daha “üstün” olduklarına inandıklarını anlatmıştır.

Bu iğrençliği bozdukları Tevrat’a dayandırıyorlar: Sarhoş oluncaya kadar kan için.

"İşte benden ve miras olarak sana milletleri, mülkün olarak yeryüzünün uçlarını da vereceğim. Onları demir çomakla kıracaksın; bir çömlekçi kabı gibi onları parçalayacaksın." (Mezmurlar, 2/8-9)

“İnsan kanı içeceksin! Et yiyin ve kan için yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını içeceksiniz... Sarhoş oluncaya kadar kan içeceksiniz" (Hezekiel, 39/18-20)

"Onları kasaplık koyunlar gibi ayır ve öldürme günü için onları hazırla." (Yeremya, 12/3)

"Et yiyin ve kan için yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını içeceksiniz... Sarhoş oluncaya kadar kan İçeceksiniz." (Hezekiel, 39/18-19)

"Şimdi git... Onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme; erkekten kadına, çocuktan emzikte olana kadar hepsini Öldür." (I. Samuel, 15/3)

Sapkın adet Avrupa’da huzursuzluk meydana getirdi

İşte Yahudilerin bulundukları ülkelerden sürülmelerinin nedenlerinden birisi de bu sapık adettir. Özellikle İspanya’da, kan içme olayları defalarca gündeme gelmiş, bu olaylar halk arasında büyük huzursuzluk meydana getirmiştir. Sayısız çocuk kaybolmuş, cesetlerin bir kısmı tamamen kanı çekilmiş bir durumda bulunmuştur. Sonrasına Yahudilere karşı topyekûn bir nefret oluşup Avrupa’dan kovulmuşlardı. Ne yazık ki, hiçbir devletin kabul etmediği bu lanetli kavme o zaman Osmanlı ecdadımız yer ve yurt vermişti. Nitekim zaman içinde ümmeti 55-60 parçaya bölenler yine Yahudiler oldular. Şu anda bu parçaları biraz daha ufalamak için gece gündüz uğraş içindedirler.

Osmanlı zabıtlarında da benzer hikâyeler var

Osmanlı İmparatorluğuna geldikten sonra da, Yahudilerin bazı kolları, bu sapık adetlerine devam ettiler. Bu konuda Osmanlı zabıtlarına da geçmiş pek çok olay vardır. Bunların en önemlileri 1715’te Amasya’da, 1840’ta Şam’da ve Rodos’ta, 1633-1843 ve 1866’da İstanbul’da, 1863-1868 ve 1870’te İzmir’de kayda geçen olaylardır. Bu olaylarda pek çok Yahudi suçlu bulunmuş ve idam edilmiştir.

 
ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600