Dolar (USD)
28.9412
Euro (EUR)
31.7121
Gram Altın
1873.978
BIST 100
8113.39
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başkan Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında açıklamalarda bulundu.
Başkan Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması
23 Mart 2023 08:30:07
NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında Seda Öğretir, Ahmed Arpat, Nazlı Çelik ve Burhanettin Duran'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde görüştüğü eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"Mehmet Şimsek Bey görev düşerse seve seve yapacağını ifade etti"

Mehmet Bey benim geçmişte bakanım olmuş, mesai arkadaşım olmuş, yol arkadaşım diyen Erdoğan, "Kendisiyle ilgili özellikle insanımızın refahı, huzuru noktasında bundan sonraki süreçte de nasıl bazı değerlendirmeleri yapabiliriz kendisiyle ekonomik gelişmeler konusunda fikir alışverişinde bulunalım istedim. Sağolsun yurt dışından dönüşte yanıma geldi. Kendisinin fikirlerine çok çok önem veririm. Kendisiyle bu görüşmeleri ilk defa yapmıyoruz. Hem benimle hem arkadaşlarımla bu zamana kadar hep istişare halindeyiz. Bize desteği hep devam etti, şu anda da devam ediyor. 6'lı Masa siyaseti kirlettiği için bu tür toplantılar farklı anlamlar oluyor. Bizi kendileriyle karıştırmasınlar. Bizde pazarlık olmaz, o kumar masalarında olur. Mehmet Bey'in yurt dışında bozamayacağı taahhütleri, danışmanlıkları var. Kendisiyle bundan sonraki süreçte de olabilir. Mehmet Bey görevler düşerse seve seve üstüne düşeni yapacağını söyledi. Davetime icabeti konusunda kendisine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber7

Advertisement