Dolar (USD)
23.3544
Euro (EUR)
25.1675
Gram Altın
1473.264
BIST 100
5626.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
ziraat katılım web

Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığı için YSK'ya başvurdu

AK Parti ve MHP heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı için YSK'ya başvurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığı için  YSK'ya başvurdu
21 Mart 2023 15:19:35

AK Parti ve MHP heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı için YSK'ya başvurdu.

Ak Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkanı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve MHP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs seçimleri için olan adaylık belgesini YSK'ya teslim etti.

MHP Grup Başkanvekili Akçay, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde MHP'nin Cumhurbaşkanı adayıdır. Bu kararın ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz" açıklamasında bulundu.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz da, "Milletimize hayırlı olsun" dedi.

AK Parti ve MHP TBMM grupları, 16 Mart'ta ayrı ayrı düzenledikleri kapalı grup toplantılarında, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine ilişkin grup kararı almıştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuya ilişkin bir açıklamada bulundu:

"Milletimize hayırlı olsun... Yüce Allah, Cumhurbaşkanımıza daha nice hizmetler yapmayı nasip etsin. Milletimizin ve ülkemizin geleceği için her türlü bedeli ödemiş olan Cumhurbaşkanımızın yolu her daim açık olsun…Bugün saat 15.00’te Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık belgesini teslim etmek üzere AK Parti Grup Başkanımız Sn İsmet Yılmaz ile Genel Başkan Yardımcımız ve Seçim İşleri Başkanımız Sn Ali İhsan Yavuz YSK’ya gidecekler… MHP Grup Başkan Vekili Sn Erkan Akçay ile MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn Feti Yıldız da MHP Grubunun Cumhurbaşkanımızın adaylığıyla ilgili aldıkları kararı teslim edecekler. Cumhurbaşkanımızın adaylığına desteğini açıklayan Cumhur İttifakı üyesi tüm siyasi partilere teşekkür ediyoruz. Milletimizin bütün fertlerine ve tüm siyasi partilerin temelini oluşturan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz."

TDV kurban
Advertisement Advertisement Advertisement