Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

04 Şubat 2024

​Atılan tohumlar meyveye yeni geliyor...

Değerli okurlarım, İzmir Gaziemir'de işlenen Taksici cinayeti, Toplumu derinden sarstı.Birçok kişi gibi bende, 19 yaşındaki katilin, Taksiciyle birlikte insanlığı da öldürdüğünü düşünüyorum.


Taksiciyle birlikte insanlığı da öldürdü diyoruz. Çünkü maktul katile acıyarak aracına almış. Eğer bu örnekler çoğalırsa, ortada ne güven kalır. Ne de insanlık...


Ha insan hayatını ortadan kaldırmanın cezası ağır olmazsa, bu tür cinayetleri bitirmek de kolay olmayacak.


Biliyorsunuz... Ülkemizi AB'ye alacaklar diye, idam cezasını yasalarımızdan kaldırdık. Bu da sosyal hayatımızda, o ağır cezanın caydırıcı özelliğini yok etti.


Efendim şu anda ülkemizin AB'ye alınması uzak bir ihtimal gibi görünüyor. O nedenle, belli suçlarda idam cezası yeniden getirilebilir.


Tabi bugün niyetim, idam konusunu yazmak değil... Ancak, cinayetlerin önüne geçebilmek içinde, idamdan daha caydırıcı bir ceza şekli yok...


Aslına bakarsanız, Karıncayı incitmekten bile çekinen bu toplumu yavaş yavaş bu hale getirdiler. Yani Taksici cinayetine benzer cinayetlerin işlendiği Toplum olmaktan bahsediyorum.


Burada kullanılan araçlar ise, her türlü medya organı ile bilgisayar oyunlarıdır. Ben işte bunlarla zihinlerde "Öldürme Tatbikatı" yaptırılıyor derim.


Buna bir nevi zihinlere cinayet tohumu atmada diyebiliriz. İşte yıllardır atılan bu tohumlarda meyveye yeni geliyor.
 
VF kat sağ