Dolar (USD)
28.9579
Euro (EUR)
31.7033
Gram Altın
1873.47
BIST 100
8111.8
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

03 Şubat 2023

​Tank ve Palet Fabrikası Neden Hedefte?

Muhalefet partileri programlarını açıkladılar. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak âcizane bu hususta bazı görüşlerimi beyan etmek benimde hakkım.

Malum olduğu üzere Katar küçük bir devlet, hem de tamamı Müslüman, Parası çok, Bu ülke dünyada yatırım yapacak yer arıyor. Belki Avrupa ve Amerika’ya yüz milyarlarca dolar yatırım yaptı.

Batılılar Katar’ın yatırımını kabul etmeyiz demediler. Bilakis Katar’ın daha çok yatırım yapmasını istiyorlar.

Bildiğiniz gibi Katar’ın güvenliğini biz üstlenmişiz ve Katarda beş bin kadar askerimiz görev yapıyor, Katar bununla da yetinmedi, dünya futbol şampiyonası yapılırken ülkemizden yüzlerce güvenlik görevlisi Katar’ın talebi üzerine bu ülkeye giderek orada güvenliği sağladı.

Batı dünyası Katarla işbirliğini geliştirirken, Katar Türkiye ile birlikte TANK VE PALET fabrikasının yatırımını yaptı. Bu fabrikayı Katar’ın alıp götürecek hali de yok. İlk defa Müslüman bir ülke savunma sanayi ile ilgili olarak ülkemizle beraber hareket etti. Bu durum takdire şayan değil mi?

Diyelim ki, bugün iktidarda AK Parti değil de CHP olsaydı ve CHP böyle bir başarıya imza atsaydı, bu ülkenin bir evladı olarak CHP ye karşı mı çıkacaktık, yoksa takdir edip böyle bir hizmeti yaptığı için bağrımıza basıp ayakta mı alkışlardık?

Gavuristan’dan ülkemize gelen yatırımların çoğu para ile para kazanmak ağırlıklı. Amerika ile birlikte F35 projesini birlikte yürütüyorduk Hatta İtalya ile savunma sanayi ile ilgili bazı bazı antlaşmalar yapıldı. Yine bazı Avrupa ülkeleri ile birlikte bu alanda çalışmalar yapılıyor. Muhalefetten bunlara karşı olumsuz bir tepki gördünüz mü?

Arz ettiğim bu hususları nazara alarak diyorum ki, peki Katar neden muhalefetin hedefinde?

Anlayabildiğim kadarıyla bunun bir tek sebebi var, Müslüman ülkelerden bize yatırım gelmesinde, ne olursa olsun. Başka türlü izahı olan varsa beriye gelsin.

Altılı masanın bu ülkeyi seven seçmenleri, inanıyorum ki kendi liderleri gibi hareket etmeyecektir.

Bu ülkenin zararına alınan bir kararı onaylamak asla mümkün değildir.

CHP Genel Başkanı geçmişte Katar’ı hedef alan beyanları kendisini bağlar.

Ey altılı masanın diğer beş ayağı sizlere ne oluyor?

Laf üretmek dünyanın en kolay işi. Hele gelinde bu gibi yerlere bir dokunun bakalım bu ülkenin öyle sahipsiz olmadığını bakın nasıl göreceksiniz?

Katar bizim kardeşimiz, ülkemiz her dara girdiğinde Katar’ı yanımızda buluyoruz. Amerika bu durumdan çok rahatsız oluyor.

Altılı masanın neşrettiği programın bir çok bölümlerine elbette itirazımız var, zaman zaman bunları yazacağız inşallah.

 
Advertisement