Dolar (USD)
23.1456
Euro (EUR)
25.0137
Gram Altın
1459.261
BIST 100
5567.91
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Konuşmak için değil kalbe dokunmak için konuşmalı

Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı İcra kurulu Şahsiyet Gelişim Uzmanı Fahri Sarrafoğlu'ndan Toplum Önünde Söz Söyleme Sanatı adı altında 5 günü süren bir eğitim aldılar.

Konuşmak için değil kalbe dokunmak için konuşmalı
21 Mart 2021 13:45:54

Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı İcra kurulu Şahsiyet Gelişim Uzmanı Fahri Sarrafoğlu'ndan Toplum Önünde Söz Söyleme Sanatı adı altında 5 günü süren bir eğitim aldılar.

Konuşmak için değil kalbe dokunmak için konuşmalıdır diyen eğitimci Fahri Sarrafoğlu, eğitime katılanlarla bire bir konuşma eğitimi uygulaması yaptırarak etkili konuşma teknikleri konusunda sunum yaptı. Eğitime Fatih Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Narin ve İcra Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Karaismailoğlu, Kemal Kebapçı, Kadir Onat, Feyza Arpacı, Semih Çalkaya, Cahide Ahmetoğlu, Ahmet Çalın, Hayrullah Küçükaytekin, Osman Nuri Yıldız, Hediye Aray, Mevlide Aksever, Ferid Özbay katıldılar.

HEYECANLI OLMALIYIZ HELECANLI DEĞİL

Konuşmaya başlarken heyecanlı olmalıyız. Heyecandan maksat kalp çarpıntısı-titreme-terleme-dudak kuruluğu değildir, diyen Eğitimci Fahri Sarrafoğlu, seminerde şunları söyledi: "Bütün bunlara helecan diyoruz. Heyecan ise apayrı bir şeydir. Heyecan, insan içi psikolojik faktörleri en kuvvetli bir unsurdur. Eğer insan heyecanlı olursa yine heyecanlı insanlarla da birlikte olacağı için başarı şansı daha da artacaktır. Nötr enerji ile dolu olan bir insan yine nötr enerji dolu bir insanla bir arada olursa bu onun için tam bir yıkım olur. Ama nötr enerji dolu olan aktif enerji dolu bir insanla birlikte olursa şarj olmuş pile benzer. Helecanla –Heyecan’ı birbirinden ayırt etmeliyiz. Kalp çarpıntısı –hızlı nefes alma helecandır, korkudur. Ama kendini konuşmaya hazır hissetme biran önce konuşmaya başlama şevki duyma ise heyecandır. "

BAŞKAN NARİN'DEN ANLAMLI HEDİYE


İlçe Başkanı Orhan Narin eğitimci Fahri Sarrafoğlu'na aynı zamanda İstanbul Seyyahı olması nedeniyle Fatih Belediyesi tarafndan çıkartılan Fatih Biyoğrafisi adlı kitabı ve üzerinde Felak Sures yazılı hat eseri olan tabloyu hediye etti. Narin, bu tür eğitimlerin devam edeceğini ifade ederek, Fahri Sarrafoğlu'na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Advertisement Advertisement Advertisement