Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.02
Gram Altın
2446.37
BIST 100
10937.06
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Erdoğan ile görüşmesini değerlendirdi

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile ilişkilerini en üst seviyede sürdürmelerinin kendi açılarından büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Erdoğan ile görüşmesini değerlendirdi
20 Ağustos 2023 21:50:38
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile ilişkilerini en üst seviyede sürdürmelerinin kendi açılarından büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Vucic, Macaristan Devlet Günü kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Vucic'ten Türkiye mesajı

Paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyen Vucic, "Erdoğan ile her zaman önemli ve açık şekilde ikili ve bölgesel meseleler hakkında görüştüklerini" kaydetti.

thumbsbc43bb4c89decc0164444c350fed0eab41_07a00ae1d0a0a34d454e25f718bff670.jpg

'Sırp-Türk işbirliğini güçlendirme yönünde bir başka adımdı'

Vucic paylaşımında, "Türkiye ile ilişkilerimizi mümkün olan en iyi şekilde sürdürmek bizim için önemli ve bu toplantı, karşılıklı çıkarların tüm alanlarında zaten iyi olan Sırp-Türk işbirliğini güçlendirme yönünde bir başka adımdı." ifadelerini kullandı.

'Türkiye bölgedeki en etkili uluslararası aktörlerden biri'

Paylaşımında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bölgedeki barış ve istikrarın korunması hususunu da görüştüklerini kaydeden Vucic, Türkiye'nin yapıcı angajmanıyla bölgedeki en etkili uluslararası aktörlerden biri olduğunu ifade etti.

Bölgesel konular ele alındı

Görüşmede, Türkiye-Sırbistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Balkanlar'ın barış ve istikrarı bakımından Sırbistan'ı anahtar ülke olarak gördüğünü belirterek, Türkiye-Sırbistan ilişkilerinin tarihindeki en üst noktasına ulaştığını ifade etti.

Birçok bakan eşlik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sabri Demir eşlik etti.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in heyetinde ise ilgili bakanlar ve yetkililer yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin yapıldığı otelin önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı, bazı vatandaşlarla sohbet etti.

TDV kurban