Dolar (USD)
17.9377
Euro (EUR)
18.2626
Gram Altın
1024.27
BIST 100
2913.3
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

08 Şubat 2022

Din düşmanlığı yapanlara tepkiler artıyor

SON zamanlarda, dini değerlerimize, inançlarımıza, İslâmî kökenli yaşayışımıza yönelik tacizler ve hakaretler artmaya başladı. “Fikir hürriyeti” adı altında lanse edilen bu tür girişimler ne yazık ki, İsviçre Medeni Kanunu’nun uygulandığı ülkemizde cezai karşılığını bulamıyor. Biz müslümanlar, bu tür taciz ve hakaretlere ancak sözlü ve yazılı olarak tepki gösterebiliyoruz.

Bu tepkilerden biri de Peygamber Sevdalıları Vakfı’ndan geldi. Malum basının fazla ilgi göstermediği tepki metnini ben aynen size aktarmayı kendime bir görev bildim:

Kinlerini kusuyorlar

“Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah’a (celle celâlüh), salat ve selam; Müjdecimiz, Kurtarıcımız, Efendimiz Resulullah’a (aleyhissalatu vesselam) olsun!

“Peygamber, mü'minler için kendi nefislerinden daha önceliklidir… (Ahzâb-6)

Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sevmedikçe gerçek mânâsıyla iman etmiş olmazsınız.” (Buhârî, İman 8)

İslâm ve mukaddesat düşmanları her fırsatta kinlerini kusmaktadır. Nitekim son zamanlarda bu düşmanlık fütursuzca Türkiye Müslümanlarının gayretine dokunacak şekilde paylaşılmaktadır. İslâm düşmanlığında sınır tanımayan alçak zihniyet, içinde boğulduğu cehaletin ve karanlığın faturasını her seferinde İslam’a kesmekle güya kendilerine çağdaşlık payesi vermektedir.

Mecliste yapılan düşmanlık

Son olarak mecliste İslâm’a ve mukaddesata yapılan düşmanlık, bu güruhun ilk hakareti değildir. Küçük yaştaki evlilikleri bahane ederek Peygamber Efendimize hakaret, Silopi, Cizre gibi yerlerde çarşaflı bayanları zincirleyip güya tesettürlü bayanları köle görerek kinlerini kusma, birçok şehirde "Bizler emanet değiliz, Bizler kimsenin namusu değiliz" slogan ve afişleriyle Hz. Muhammed’in (aleyhissalatu vesselam) Veda Hutbesindeki "Kadınlar size Allah’ın emanetidir" hadisini hedef almakla birlikte ahlaksız-sapkın fikir ve davranışların yaygınlaşması için yaptıkları çirkinliklerin haddi hesabı yoktur.

Bizler saldırmıyoruz!

Müslümanlar olarak kimsenin kutsalına ve değerlerine saldırmadığımız gibi hiç kimsenin de bizim kutsallarımıza saldırmaya hakkı yoktur. Dini değer ve kutsalları alay konusu edinmek, hakaret etmek sanatsal faaliyet de düşünce özgürlüğü de değildir. Bu açık bir şekilde İslâm düşmanlığıdır, Peygamber ve mukaddesat düşmanlığıdır. Bunu yapan her kim olursa olsun, hangi adla yaparsa yapsın toplumsal huzuru ve dengeyi bozmak isteyen fitneciler, halkı açık bir şekilde kin ve nefrete sevk eden suçlulardır. Müslümanlar olarak İslami değerlere ve Peygamber(sav)’e yönelik hiçbir saldırıyı, hakareti affetmek, görmezden gelmek veya tolerans tanımak gibi bir lüksümüz yoktur!

Bu vesile ile başta mecliste İslâm’a yapılan saldırı olmak üzere, son zamanlarda yaygınlaştırılmaya ve normalleştirilmeye çalışılan İslam’a ve mukaddesatımıza yönelik düşmanlık yapan hadsizleri lanetliyoruz. Halkımızı bunlara prim vermemeye davet ediyor, gerekli yasal düzenlemeleri yaparak mukaddesata yönelik saldırıların en ağır şekilde cezalandırılması hususunda yetkilileri göreve çağırıyoruz.”